Rádio Info se změnilo v RockZone 105,9

Na nepřehledném pražském rozhlasovém trhu dochází k další změně. Rádio Info, vysílající na frekvenci 105.9 MHz, změnilo v úterý své jméno na RockZone 105,9. Podle provozovatelů stanice je RockZone první české rádio, které se specializuje na moderní rockovou hudbu po roce 1990. Nový název Rock Zone 105,9 byl schválen Radou pro rozhlasové a televizní vysílání již v prosinci.

„S novým názvem dojde i k určitému zpřesnění formátu, ale při zachování licenčních podmínek,“ řekl generální ředitel RockZone 105,9 Jiří Hrabák. „Součástí našeho nového programu bude i nadále zpravodajství a hlavně pražský dopravní servis. Podstata změny je hlavně v celkovém stylu.“

„Při výzkumu pražského trhu jsme zjistili, že název stanice neodpovídá představám publika o tom, jak se má jmenovat rádio, jehož silným programovým prvkem je i rocková hudba. Vzhledem k tomu, že při úpravě formátu chceme oslovit stále narůstající rockové, ale přitom moderní a velmi často mladší publikum, bylo nezbytné požádat o změnu názvu,“ vysvětluje změnu názvu Hrabák.

Společnost Londa chce chystanou změnou názvu radia předejít i pravděpodobně dlouhým diskusím, včetně diskusí právních, na téma oprávněnosti používání názvu Radio Info, v pražském éteru totiž od ledna figuruje také Inforádio společnosti Max Loyd s.r.o.

 

Čerstvý rock

„Hlavními soubory playlistu stanice RockZone 105,9 jsou skupiny jako Red Hot Chili Peppers, Green Day, Metallica, Nirvana nebo Linkin Park. Vyhýbat se nebudeme ani crossoverovým trendům a nejmodernějšímu českému rocku,“ říká Hrabák. „Originalita hudebního programu však spočívá v zařazení takových kapel, které jinde v Praze nejsou v éteru téměř slyšet jako například Rammstein nebo Pearl Jam.“

RockZone sice navazuje na dopravně informační Radio Info, ovšem se změnou názvu a formátu přichází logicky také obměna moderátorů. Nově jsou na vlnách RockZone slyšet například Jan Křížek, zpěvák skupin Walk Choc Ice, M. Efekt a Koller Band, Martin Zeller, z kapely Cocotte Minute nebo bývalá moderátorka Evropy 2 Petra Krajčinovič.

Přestože je RockZone 105,9 podle vyjádření provozovatelů v prvé řadě hudební stanice, „bude svým posluchačům pravidelně zprostředkovávat aktuální denní zprávy a hlavně nejrozsáhlejší pražský dopravní servis.“

{img id=63 align=left} Přestože vedení licencnované společnosti Londa s.r.o. doposud nezveřejnilo oficiální logo rádia RockZone 105,9, součástí dnešní tiskové zprávy byl tento černobílý obrázek. Zda jde o oficiální logo, zatím nebylo potvrzeno.

Lokální pražské Rádio Info začalo vysílat na frekvenci Bohnice 105.9/500W v únoru 2002. Jeho provozovatelem je společnost Londa s.r.o., která vlastní rovněž soukromé celoplošné Rádio Impuls.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .