Při vánočních promotions se myslí i na potřebné

O Vánocích si lidé běžně nadělují dárky a často jsou štědří i k úplně cizím lidem. A tak po celém roce plném promoakcí, kde je důležitý zisk, počet zasáhnutých lidí, rozpočet, termíny atd. atd. Přichází akce, které jsou alespoň na první pohled trochu lidštější. Rádia se snaží využít svého vlivu a přimět své posluchače, aby pustili nějaké to euro na dobročinné účely.

Vánoce pro bezdomovce

Na lidi bez přístřeší myslí v předvánočním čase hamburské pohodové rádio Oldie 95. To ve spolupráci s časopisem Hinz und Kunzt (obdoba českého Nového prostoru), který prodávají bezdomovci v ulicích města, pořádá už po čtvrté charitativní akci Nádherné Vánoce pro hamburské bezdomovce. Celkem 400 jich je pozváno do vánočního cirkusu, kde je čeká občerstvení, cirkusové vystoupení, hudba a show s prominentními osobnostmi Hamburgu, jakými jsou kapitán fotbalového mužstva HSV Raphael van der Vaart, mistr světa v boxování Zsolt Erdei, herečka Tanja Schumann, televizní moderátorka Anna Heesch a rozhlasový moderátor Thorsten Lausch. Právě tito prominenti budou hostům z ulice servírovat jídlo a nápoje.  Moderátorkou bude rosnička Nikki z ranní show Oldie 95 a moderátor Manfred “Manni“ Müller.

Peníze na dárky od neznámého dárce

Milionáře, který se projíždí ve své dlouhé limuzíně po městě, občas stáhne okénko a nadělí někomu pár bankovek, asi jen tak někde nepotkáte. Na severu Německa ale taková limuzína jezdí. Sedí v ní chráněn bodyguardy ranní moderátor delta radia Danny. Ten koho osloví, dostane na ruku hotové peníze. Posluchači delty mají náskok, protože z vysílání ví, kde se limuzína s logem rádia a Dannym pohybuje.

Punč rádia Life

Stejně jako vloni i letos pozvalo Life Radio z rakouského Lince své partnery a kolegy na předvánoční punč. Tato akce tedy není zaměřená na posluchače, ale na partnery, protože i na ně musí promo oddělení myslet. V den, kdy venku řádili čerti a chodil Mikuláš, se v příjemném prostředí s výhledem na střechy Lince, sešlo 250 hostů. Byli tu zástupci hospodářské sféry, podnikatelé i místní politici.

Svařák zadarmo

Svařené víno zadarmo naléval ve čtvrtek 7. prosince odpoledne poblíž norimberského vánočního trhu moderátor Ralf Podszus. Svařené víno, tzv. Glühwein, dostal každý dospělý, který přišel mezi čtvrtou a šestou hodinou ke stánku rádia Energy.

Dobročinná aukce

Lichtblicke – Záblesky světla je akce na které se podílejí lokální rádia ze Severního Porýní Vestfálska. Rádia ji pořádají ve spolupráci s diakonií a církevní charitou pod patronací manželky zemského předsedy vlády paní Angeliky Rüttgers. Prominentní osobnosti do této sbírky věnují nějaký předmět s vlastnoručním podpisem. Daný předmět se pak draží a výtěžek z dražby putuje na pomoc lidem, kteří se momentálně ocitli v tíživé životní situaci.

Četba na pokračování

V tomto předvánočním čase konkrétně v noci z 3. na 4. prosince uvedlo dolnosaské rádio ffn poprvé rozhlasovou četbu. Od nedělní do čtvrteční noci můžou posluchači každý den od dvou do čtyř hodin do rána poslouchat čtení z děl známých autorů. Najdeme tu Oscara Wilda, Franze Kafku nebo E.T.A. Hoffmanna. Knížky namluvené na CD zažívají v Německu v současnosti velký boom a tak se na ffn rozhodli nabídnout posluchačům také čtené knížky. Čte se vždy cca 12 minut v kuse. Do hodiny se stihnou čtyři tyto dvanáctiminutové bloky. Podle programové ředitelky Iny Tenz poslouchají lidé v noci rádio mnohem intenzivněji a předčítání z knížek tak zpestří noční poslech.  Namluvené knížky je pak možné si stáhnout z internetových stránek stanice www.ffn.de.  Tato služba je zpoplatněná. Platí se cca 5 euro za dílo.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .