MMS a RadioNet se dohodly na zastupování Country Radia

radiotv-archivMediální zastupitelství RadioNet a MMS dospěly k dohodě týkající se zastupování Country Radia v Praze. Smlouva o mediálním zastoupení uzavřená mezi Country Radiem a MMS bude ukončena k 31. květnu 2005. Od 1. června 2005 bude Radio Country zastupováno exkluzivně společností RadioNet.

„Country Radio bude do 31.5. 2005 zastupováno pouze společností MMS. Veškeré kampaně, které si klienti prostřednictvím MMS v tomto termínu objednají, budou Country Rádiem řádně odvysílány,“ stojí v tiskové zprávě, kterou společně vydaly reklamní sítě RadioNet a MMS.

K urychlenému vyřešení situace vyzval v lednu obě zastupitelství prezident APSV Michal Zelenka. „Jako jednatel rozhlasové sekce si Vás dovoluji požádat, abyste se na základě Statutu Rozhlasové sekce pokusili dohodnout o zařazení Country Radia Praha do odvozených ukazatelů jednoho mediálního zastoupení. Vím, že o zastupování probíhá spor a RS SKMO nemá možnosti takový spor zkoumat. V případě, že k dohodě nedojde, bude stanice na základě stejného bodu Statutu zařazena do odvozených ukazatelů obou zastupitelství,“ napsal Zelenka reklamním sítím i vedení Country Radia.

Radio Country podle vyjádření svého vedení nemění své mediální zastoupení kvůli nespokojenosti se službami svého dosavadního dodavatele MMS, nýbrž vzhledem ke změně vlastnické struktury v samotném rádiu.

Mezi oběma reklamními sítěmi došlo nakonec ke kompromisu, prorože původní smlouva Country Radia s MMS měla roční výpovědní lhůtu. „Smlouva byla sice před koncem roku 2004 vypovězena, ale v současnosti běží 12 měsíční výpovědní lhůta pro ukončení exklusivního zastupování Country Rádia, které tedy nadále zůstává součástí obchodní nabídky MMS,“ řekl v lednu serveru RadioTV ředitel MMS Daniel Sedláček.

Důvodem změny mediazastupitelství je vlastnický vstup společnosti Communicorp Group Ltd do Country Radia. Tato společnost, která je vlastníkem Radionetu koupila za 14.2 mil. USD 100% podíl ve společnosti Metromedia International Group Inc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .