Léto 2008 v českém éteru – soutěže, nové weby i kovbojka

radiotv-archiv20V posledním díle putování českým prázdninovým éterem zabrousíme na zajímavé letní festivaly, s nimiž své jméno spojily rozličné regionální rozhlasové stanice, projedeme se luxusní lodí a mimo jiné Vám představíme i nové internetové stránky rádia Zlín a rádia Rubi.

SÍŤ HITRÁDIÍ
Hned několik letních akcí je spojeno s programovou sítí Hitrádií. První z nich se koná 1. a 2. srpna na hlučínské štěrkovně. Štěrkovna Open Music pořádá ostravské Hitrádio Orion, lístky můžete vyhrát i ve vysílání. Na akci vystoupí Tata Bojs, Blue Effect, Support Lesbiens, Kamil Střihavka, Desmod či Zuzana Smetanová. To západočeské Hitrádio FM Plus pořádá RádioTábor v Lišicích (v prostředí nedaleko Plzně). Ve dnech 4. až 16. srpna mohou děti zažít táborovou hru, v níž se naučí moderovat, vyrábět reklamy a poznají moderátory rádia. Již šestý ročník Labského léto pořádají severočeská Hitrádia Crystal a FM, tento hudební festival navštíví ročně kolem pěti tisíc diváků. Akce se i letos koná v letním kině v Ústí nad Labem, konkrétně v sobotu 30.srpna. Hitrádio Vysočina vsází na zajímavosti z Chorvatska a Slovenska. Každý den se do studia prostřednictvím telefonu přihlásí s praktickými radami Natali Munitič z Chorvatského turistického sdružení a také Klára Badinková ze Slovenské agentury pro cestovní ruch. Mimo jiné se každý týden na Vysočině soutěží o divoký víkend na Šiklově Mlýně.

SÍŤ FAJNRÁDIÍ
Plavbu na luxusní lodi za milion Euro nabízí programová síť Fajnrádií. K tomu si posluchač může vzít své nejlepší přátelé a prožít velkolepý večírek. Soutěž startuje v pondělí 4. srpna ve Fajn Ránu. Dva registrovaní soutěžící se mezi sebou utkají v souboji, v němž vyhraje ten zábavnější. Plavba je naplánována na sobotu 9. srpna.

Rádio RUBI
Na letošní léto si hned několik českých rádií přichystalo nové webové prezentace. A právě mezi ně patří také rádio Rubi. Počátkem roku prošlo programové schéma stanice úpravou, na jaře proběhla proměna zvukového obalu a první červencový den byly představeny nové stránky. Součástí stránek je i nová rubrika Ukaž to!, posluchači sem mohou umisťovat fotografie či videa a společně s portálem i-legalne.cz nabízí možnost stahování písniček. Na webu se prý bude aktivně pracovat i nadále. Samotné vysílání je ve znamení Sexy léta, v každé hodině mají svůj prostor vyhrazeny i největší letní hity.

Rádio ŠUMAVA
Prašnou ulicí vyprahlého města jede Billy na koni…“ Takto začíná Letní kovbojka na Rádiu Šumava. Pokračování příběhu ponechalo rádio na posluchačích. Ve všední dny dopoledne posílají autoři SMS náměty na další zápletky. Vítězný autor dostane odměnu a navíc jeho hlas zazní éterem. Každý den 9.40, 12.40, 16.40 je připraven také letní servis s tipy na výlet, informace o počasí a stavu řek.

Rádio ČERNÁ HORA
Hned několik akcí zastřeší Rádio Černá Hora. Za sebou má již například Jam Rock, Pivofest nebo Rock for People. Ale obraťme se především do budoucnosti. Keltskou noc můžete zažít 8. a 9.srpna v Harrachově. V sobotu 9.srpna se pořádají Krkonošské pivní slavnosti, 21.-24.srpna se v Trutnově koná Open Air Music Festival a léto uzavře Velká letní párty v Albrechticích u Lanškrouna.

Rádio OK
S hvězdami plánuje strávit léto královehradecké Rádio OK. Do pořadu Prázdninové hvězdné vzpomínky budou pozváni naši přední zpěváci a zpěvačky, kteří nám povypráví o svých zážitcích z cest. Báječné prázdninové grilování Rádio OK je další akcí rádia, tradiční nástroj – mobilní telefon, konkrétně SMSky – Vám poslouží k zaregistrování do soutěže. Tým rádia požaduje originální SMS s pozváním na grilování. V pátek vyhlásí moderátor vítěznou SMS, druhý den přijede tým rádia k Vám, doveze maso, klobásy, pečivo, pití a muziku.

Rádio ZLÍN
Naše prázdninové putování završíme z rádiem Zlín. Letně oděnými webovými stránkami se rádio chlubí od počátku prázdnin. I rozhlasovým vlnám tohoto rádia vládnou letní hity, ty jsou doplněny novou letní zvukovou grafikou. Dvakrát denně (11.30, 14.30) se ve vysílání objevuje staronová rubrika Počasí EXTRA. Doporučení na co si dát pozor nejen na prázdninových cestách, aktuální počasí světových letovisek či vyprávění celebrit tvoří náplň rubriky.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .