Lagardere koupil slovenské rádio OKEY

Mediální skupina Lagardere dnes učinila první krok ve své expanzi na Slovensko. Stala se většinovým vlastníkem rozhlasové stanice OKEY. Slovenská pobočka Regie Radio Music bude rádio OKEY zastupovat na reklamním trhu.

V úterý 13.3. odpoledne se oficiálně potvrdily spekulace o novém majiteli slovenského rádia OKEY. Podle očekávání se novým většinovým vlastníkem tohoto rádia stal francouzský mediální koncern Lagardere.


„Je to jen první krok, kterým vstupujeme na slovenský trh,“ prohlašuje Michel Fleischmann, prezident mediální skupiny Lagardere CZ, do níž v ČR patří rádia Frekvence 1, Evropa 2, Rádio Bonton a Info Radio a také mediazastoupení Regie Radio Music. „Naším dlouhodobým záměrem je podnikatelský rozvoj naší mediální skupiny jak v Čechách, tak na Slovensku, neboť chceme dodávat naše atraktivní programy co největšímu počtu lidí, kteří se chtějí bavit.“


Rádio OKEY je regionálním rádiem s takřka celoplošným pokrytím. Podle nejnovějších výsledků výzkumu poslechovosti MML-TGI činí jeho daily reach 288 000 posluchačů, weekly reach 669 000 posluchačů a jeho podíl na trhu 6,5 procenta. V Bratislavě rovněž začíná fungovat mediazastoupení Regie Radio Music, s.r.o., které bude rádio OKEY na slovenském reklamním trhu zastupovat. „Po obchodní stránce předpokládám, že Regie Radio Music rozšíří spolupráci i s dalšími rádii na slovenském trhu,“ zdůrazňuje Miroslav Hrnko, který byl jmenován předsedou představenstva společnosti OKEY, a. s., a jednatelem společnosti Regie Radio Music Slovensko, s. r. o.


„Skupina Lagardere má velké skúsenosti s vytváraním úspešných programov v rádiách, čoho dôkazom sú aj na Slovensku známe úspešné české rádiá Frekvence 1 a Evropa 2, a aj preto sa tešime na spoluprácu. Sme presvedčení, že spolu dokážeme vytvorit prítažlivý produkt pre poslucháčov a inzerentov,“ uvádí Michal Arpáš, generální ředitel rádia OKEY.


Rádio OKEY se stalo 18. rozhlasovou stanicí, kterou Lagardere po celém světě provozuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .