Kiss vysílá v Pardubicích

radiotv22Včera byl v Pardubicích spuštěn devátý vysílač rodiny Kiss rádií. Kiss 91.1fm je již čtvrtým vysílačem, který Kiss Radio za posledních deset měsíců zprovoznilo a z velkých měst mu chybí jen Olomouc, České Budějovice, Ústí nad Labem a Hradec Králové.

Kmitočtovou síť Kurná Hora – Kaňk 90.2 MHz/1kW a Poděbrady – město 91.1 MHz/100W po bývalém Radiu Styl získalo Kiss Radio v licenčním řízení jako územní rozšíření licence rádia Kiss 98fm. Kutnohorská frekvence byla spuštěna začátkem září 2000 jako samostatné rádio s formátem nejnovějších hitů vysílající z vlastního studia v Praze. Po několika týdnech byl Kiss licenční Radou nucen samostatný program zrušit a nasadit do Kutné Hory pražský formát klasických hitů s odpojováky, kterýžto stav trvá dodnes.

S využitím poděbradského dokrývače se v té době nepočítalo, v dalších měsících ale vyšlo najevo, že Kiss koordinuje 91.1 MHz na kótu Pradubice – TKB. Vše proběhlo úspěšně a tak mohl včera začít zkušebně vysílat pardubický Kiss 91.1fm, který vysílá nezměněný program kutnohorského Kissu, s nímž je licenčně svázán. Stejně jako liberecký a táborský Kiss je tudíž i tento odbavován ze pražské centrály Kissu.

Další vývoj Kissu v Pardubicích těžko předvídat, rozhodující budou licenční řízení, při kterých bude Kiss obhajovat svoji licenci. Svoji pozici v Pardubicích novým vysílačem posílí reklamní síť RadioNet, ta dosud měla v tomto městě zastoupení pouze přes Radio Profil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .