Čerstvé výsledky poslechovosti

radiotv222Včera ve dvě hodiny odpoledne byl zveřejněn Media Projekt za období IV.-I.Q 1999. Některé výsledky jsou velmi zajímavé. Podrobněji se jimi budu zabývat o víkendu, v tuto chvíli …Včera ve dvě hodiny odpoledne byl zveřejněn Media Projekt za období IV.-I.Q 1999. Některé výsledky jsou velmi zajímavé. Podrobněji se jimi budu zabývat o víkendu, v tuto chvíli se zmíním pouze o těch úplně nejzajímavějších.
Na poli celoplošných stanic určitě zaujme osmdesátitisícový nárůst Frekvence 1 na 1033 tisíc. Protože druhá soukromá celoplošná stanice, Radio Impuls, se objeví až v podzimních průzkumech, můžeme se jen domnívat, že část z oněch 80 tisíc posluchačů patřila bývalé Alfě.

Praha a Střední Čechy

Vedení si upevnilo Country Radio, které má už 314 tisíc posluchačů. Druhé místo v Praze drží Zlatá Praha se 152 tisíci, ale prudce nahoru vystartovali i Kiss 98 se 133 tisíci a pražská Evropa 2 se 118 tisíci. Opačným směrem se vydalo City a Bonton.

Západní Čechy

Kiss ProTon ztratil vedoucí postavení a klesl až na třetí místo v regionu. Do čela se vyhouplo třicetitisícovým skokem Radio FM plus. Na druhou příčku se dostala nenápadná Karolína. I tady je vidět, že rádia s odlišným hudebním formátem (country, folk, …) slaví úspěch.

Jižní Čechy

V Českých Budějovicích mají opravdu úspěšné studio Českého Rozhlasu. Počet jeho posluchačů je více než šestinásobný oproti nejslabšímu studiu – ČRo Ústí nad Labem. Mezi soukromými stanicemi nic nového. Snad jen to, že Radio Krumlov je stále nejméně poslouchané v republice.

Východní Čechy

Tak tady je to mnohem zajímavější. Černá Hora nárůst o 14 na 156 tisíc. Radio OK má 102 tisíc a Radio Profil 86 tisíc. Nahoru se i zde tlačí místní studio ČRo. Ve výsledcích se objevila i hradecká Evropa 2 se slušnými 20 tisíci, ta už ale více než měsíc nevysílá.

Severní Čechy

V čele liberecký Contact se 105 tisíci a potom tři okresní rádia s podobnými výsledky, mostecký Most, chomutovská Agara a ústecký Nort Music. Až ke dnu se propadlo Radio Euro-K, 7 tisíc je opravdu málo. Odraz od tohoto pomyslného dna se naopak povedl ústecké Evropě 2. Před čtvrt rokem 8 tisíc, dnes 22.

Jižní Morava

Tradičně velký souboj brněnských rivalů. První zůstal Kiss se 176, druhé místo udržel Krokodýl se 160, ze třetího místa útočí dálniční Vysočina a Radio Zlín na čtvrtém místě zaznamenalo mírný pokles.

Severní Morava

Severní Moravu odjakživa ovládal Orion a zdá se, že chvíli ještě ovládat bude. Pokles o 12 tisíc na 240 není nic hrozného. Patrně to má na svědomí nové Radio Čas, které získalo pěkných 67 tisíc. Pokles zaznamenala i severomoravská dvojka, Radio Hellax a také olomoucká jednička, Radio Rubi. Výraznější pohyb vpřed se povedl pouze Evropě 2 – Attack, která se dostala na 77 tisíc.
Tolik stručný přehled výsledků poslechovosti včera. Kompletní výsledky najdete v rubrice průzkumy poslechovosti. Protože se mi tentokraát podřilo získat i takzvanou poslechovost v posledních 14 dnech, v posledních 7 dnech, průměrnou čtvrthodinu a průměrnou dobu poslechu, i tyto údaje se na výše zmiňované stránce objeví.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .