Černá středa pro Radiožurnál – pokles o 200 tisíc

radiotv22Nejzajímavější čísla v nejčerstvějším průzkumu poslechovosti – Mediaprojekt I.-II.Q 1999 se objevila na poli celoplošných stanic. ČRo 1 – Radiožurnál zaznamenal pokles o 202 tisíc na 1214, zatímco Frekvence 1 …Nejzajímavější čísla v nejčerstvějším průzkumu poslechovosti – Mediaprojekt I.-II.Q 1999 se objevila na poli celoplošných
stanic. ČRo 1 – Radiožurnál zaznamenal pokles o 202 tisíc na 1214, zatímco Frekvence 1 stoupla o 66 na 1099 tisíc, takže rozdíl mezi dvěma nejposlouchanějšími stanicemi se srazil na pouhých sto tisíc posluchačů. Těžko říct, kde hledat příčiny tohoto trendu. Posluchači Radiožurnálu mohli přeladit na Impuls, který poskytuje zpravodajství na slušné úrovni, nabízí velmi dobré dopravní zpravodajství a také noční proud české muziky řada lidí přivítala. Tuto úvahu ovšem nemůžeme podložit fakty, protože Impuls se v Mediaprojektu objeví poprvé až v listopadu.

Na neměřené stanice tentokrát zbylo pouhých 500 tisíc posluchačů, což je o 150 tisíc méně než před třemi měsíci. Nový šéf ČRo ovšem nemůže mít radost ani z ostatních veřejnoprávních kanálů. Praha klesla o 54 tisíc a Vltava o dva tisíce posluchačů.

A teď k lokálním stanicím. Mezi pražskými se do čela vyhoupl Kiss 98fm, který přibral 15 tisíc a dostal se na 149. Opačně směřovala Zlatá Praha, dvacetitisícový pokles ji řadí na druhé místo. Třetí je Evropa 2 se 123 tisíci.
Nezapomněl jsem ani na absolutní jedničku – Radio Country, ale to stojí jaksi mimo tento boj, momentálně má 293 tisíc.

Na severu Čech vůbec nic zajímavého, vede Contact se 109 tisíci. Něco snad přece, primát nejméně poslouchaného rádia v republice získala E2 Duha, která poklesla na pouhé tři tisícovky. V západních Čechách si vedení udrželo FM Plus se 124 tisíci, Kiss ProTon ztratil dalších 20 tisíc a zastavil se na čísle 75.

Jižní Čechy sledují další propad Faktoru – o 13 tisíc na 91, vede ČRo České Budějovice se 126 tisíci naladěnými.

Na východě Čech překvapil prudký Vzestup Černé Hory o 24 tisíc na 179, Radio OK si drží svoje druhé místo a hradecký Profil poklesl o 22 na 64 tisíc. Zarážející je čtyřtisícový vzestup hradecké Evropy 2, která se dostala na 24 tisíc, ačkoliv už tři měsíce nevysílá.

Jih Moravy je klidný, stále vede Kiss Hády před Krokodýlem, ale oba dva šli dolů, Krokodýl dokonce o 25 tisíc.

A zbývá nám sever Moravy, Orion pokračuje v dlouhodobém poklesu, tentokrát o 19 na 217 tisíc, ale stále s přehledem
vede. Hellax má 148 a na třetí místo se nečekaně protlačil Kiss Morava, vzestup o 43 tisíc na 106. Nové Radio Čas má 59 tisíc, Evropa 2 Attack šla dolů o 23 tisíc a olomoucké Rubi ovládlo střed Moravy s 95 tisíci.

Podrobnější výsledky bychom měli zveřejnit zítra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .