RadioProjekt I.-II.Q 06 v krajích – západ

V první části článku se budeme věnovat krajům na západě republiky, což se v našem rozdělení vztahuje na Prahu a kraje Středočeský, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský. Následující grafy zobrazují poslechovost v posledních sedmi dnech (weekly reach) v tisících podle vyšších územně správních celků. Červeně jsou zobrazeny poslední výsledky RadioProjektu I.-II.Q 2006, oranžově výsledky za IV.-I.Q 2006 a žlutě pouze pro okrajové srovnání výsledky MediaProjektu za druhé pololetí loňského roku, které byly vytvořeny na základě odlišné metodiky.

Q Kraj Praha

Stejně jako v celorepublikovém pohledu, také v Praze si většina stanic proti předchozímu výstupu polepšila. Nárůst je nejvýraznější u Rádia Impuls, které se jasně odpoutalo od Frekvence 1 a přiblížilo vedoucí dvojici. U regionálních rádií jsou výsledky prakticky totožné, bez výjimky zaznamenaly nárůsty o 5-15 tisíc posluchačů a pořadí se nijak nezměnilo. Za branami Top 12 zůstávají ExpresRadio, Radio 1 nebo pražský Hey a veřejnoprávní Regina.

Středočeský kraj

Střední Čechy mají nového lídra. Rádio Blaník, které v prvním výstupu nového průzkumu přepustilo pozici středočeské jedničky Evropě 2, se na svou tradiční pozici záhy vrátilo, když Evropa 2 jako jediná v kraji zaznamenala zřetelný pokles. Pořadí se měnilo také na konci Top 12, kde Country Radio předstihlo Fajn Radio. Z lokálních pražských stanic si zde nejlépe vede Radio Beat.

Karlovarský kraj

Souboje Egrensisu a Dragonu s velkým náskokem před ostatními jsou minulostí, jedničku z Chebu dnes prakticky dotáhla Evropa 2, stoupající tendenci má i Rádio Impuls a ČRo 1 – Radiožurnál. Měřitelných výsledků podle nového RadioProjektu dosahují i na Karlovarsku plzeňské stanice, kterým MediaProjekt obvykle přisuzoval statistickou nulu. Ani podle nového průzkumu se do Top12 nevejde chomutovské Fajn Radio Agara, jehož signál do kraje lehce přesahuje.

Plzeňský kraj

Na Plzeňsku je stále nejposlouchanější Radio FM Plus a jeho náskok před ostatními od posledně dokone výrazně narostl. K druhé pozici Evropy 2 se zde přiblížila její sestra Frekvence 1 a čtvrtou příčku si nově vybojoval ČRo Plzeň. Na dalších pozicích k zřetelným změnám nedošlo, pouze Karolína předstihla Rádio Šumava. V Top 12 je i Blaník, naopak chybí zde karlovarský Dragon.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji vládne stále Radio Blaník, pozici lídra drží s náskokem 30 tisíc posluchačů před Rádiem Impuls, které si prohodilo pozice s Frekvencí 1. Jasně osiluje ještě North Music a ČRo 1 – Radiožurnál, výsledky dalších lokálních a regionálních stanic se prakticky nezměnily. V Top12 schází českolipské Hitrádio FM Crystal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: