Veřejná slyšení o Kutnou Horu/Poděbrady

radiotv226V úterý a ve středu minulého týdne probíhala v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání veřejná slyšení žadatelů o licence. Jak jsme psali před několika týdny, největší zájem byl o kmitočtovou síť.

V úterý a ve středu minulého týdne probíhala v sídle Rady pro rozhlasové a televizní vysílání veřejná slyšení žadatelů o licence. Jak jsme psali před několika týdny, největší zájem byl o kmitočtovou síť Kutná Hora/Poděbrady, která již jedním licenčním řízením prošla, ale Radu tehdy žádný z předkládaných projektů neoslovil. Ještě než zhodnotím některé z předkládaných projektů, rád bych stručně popsal, jak taková veřejná slyšení vypadají. Každý žadatel dostane 15 minut na to, aby Radě a veřejnosti v rámci možností srozumitelně sdělil, proč licenci pro tento region chce, co by s ní dělal, a čím by byl pro lidi v daném regionu přínosný.
Rada je v tomto slyšení zastoupena velmi slušně, horší je to s veřejností, kterou v úterý tvořili zástupci rádií čekající na svůj projev, dva studentíci a samozřejmě výprava naší redakce v počtu dvou lidí. Po uplynutí čtvrthodinky dostanou radní možnost klást všetečné otázky, veřejnost bohužel tuto možnost nemá. Vše, co žadatelé řeknou, je nahráváno a může být použito proti nim, jinými slovy se to může objevit v licenčních podmínkách. Ale teď už k jednotlivým žadatelům.

 • Pojizerská Rozhlasová, s.r.o. – Radio Akord

  Rodinné, regionální rádio s muzikou 60.-90. let, cílová skupina 25-55 let, poměr hudba/slovo 80/20, poměr hudby česká/zahraniční 30/70. Večer 20-22 hodin vyhraněné hudební speciály, jsou schopni rozjet vysílání do tří měsíců.

  Hodnocení: Slušný projekt, pokud Rada není rozhodnuta udělat z Kutné Hory dokrývač, může mít šanci.

 • Reklamní, s.r.o. – Radio Styl

  Hudebně zábavné a informační rádio s muzikou 80.-90. let, cílová skupina 15-25 let, poměr hudby česká/zahraniční 20/80. Zprávy tříminutové, naživo 6-18 hodin, moderovaná noc, chce být v síti MMS, Radio Styl je pouze pracovní název.

  Hodnocení: Nic moc, teenageři tento region zrovna neovládají.

 • XANADU, s.r.o. – Radio Xanadu

  Regionální rádio s cílovou skupinou 25-40 let, poměr hudba/slovo 90/10, poměr hudby česká/zahraniční 30/70, víkendová dopoledne pro děti, pořady pro ženy, povídky z archívu, nemoderovaná noc.

  Hodnocení: Trochu moc složité.

 • Martin Černý – Radio Černá Hora

  Odpojováky jako na vysílačích PCE, HK, mají s tím zkušenosti, region podle nich patří stylem života více do východních Čech, získali by 42 tisíc posluchačů.

  Hodnocení: Trutnov je přece jen příliš daleko.

 • Esa-rádio, s.r.o. – radio Zlatá Praha

  Odpojováky by nedělali, pouze rozšíření programu, region podle nich patřík Praze.

  Hodnocení: Kdo nenabídl odpojováky, ten jakoby tam ani nebyl.

 • Media Party, s.r.o. – Radio OK

  Odpojováky 16krát denně okolo 6 minut, signál na 93.9 MHz ruší polskývysílač, takže potřebují nový.

  Hodnocení: I když se panu Kudláčkovi nedalo nic vážného vytknout, jeho vystoupení proběhlo jaksi bez zájmu ostatních.

 • Presston, s.r.o. – Radio Presston

  Nejsou v regionu sobře slyšet.

  Hodnocení: Byla to komedie, pánové to asi jen tak zkoušeli.

 • První Rozhlasová, s.r.o. – Radio Melody

  Chtějí Kutnou Horu/Poděbrady i Písek/Příbram, ale nevědí, který chtějí více. Odpojováky by dělali jako Evropa 2, neudali jasně kolikrát denně ani jak dlouhé.

  Hodnocení: Velmi zmatené vystoupení, pan Černý žádal o stejnou licenci pro dvě rádia (Melody a Černá Hora), což na mne moc dobře nepůsobí.

 • Radio Bohemia, s.r.o. – Kiss 98fm

  Odpojováky by dělali nejpozději do jednoho roku, zatím pouze zpravodaj z regionu, název Kiss 98 by nezměnili, ani kdyby dostali další frekvenci.

  Hodnocení: Hodně zdůrazňovali kvality současného programu, ale
  jinak profesionální výkon Marcela Šuchy.

 • City Multimedia, s.r.o. – Radio Blaník

Vysílal by se středočeský Blaník, odpojováky by nedělali, mají změřeno, že v této lokalitě opravdu nejsou slyšet.

 • Hodnocení: Šli jako poslední, takže se připravili velmi dobře.
  Závěrem se žertovalo na téma úspěšnosti pana Dvořáka při žádání o licence.

Omlouvám se zbývajícím šesti žadatelům, jejichž vystoupení jsem neviděl, a tudíž nebmůžu hodnotit. Ačkoliv jsem si nechal čtyři dny na rozmyšlenou, stále jsem nenašel mezi žadateli favorita. Velké šance mají Kiss 98 a Blaník, ale je možné, že proti tvrzení Rady o posilování silných a zavedených provozovatelů vznikne úplně nové rádio. To se ale dozvíme až za pár dnů…

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .