S čím jdou do boje žadatelé o licenci na Liberecku?

Počátkem srpna Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila licenční řízení na kmitočtovou síť obsahující tři kmitočty v Libereckém kraji. Po uzávěrce soutěže jsme přinesli seznam kandidátů, dnes chceme přiblížit projekty žadatelů, kteří dokázali odkrýt karty ještě před veřejnými slyšeními.

Nejprve ovšem citujme tiskovou zprávu z posledního zasedání RRTV, která říká, že Rada vyzvala podle § 14 odst. 5 zákona č. 231/2001 Sb. žadatele „BigMedia Prague s.r.o.“, „Rádio Děčín“ s.r.o.,S PRODUCTION, a.s., Agentura hak, spol. s r.o., AR media s.r.o., COUNTRY RADIO s.r.o., 2x DELTA MEDIA BROADCASTING s.r.o., Foretník Pavel RNDr., Frekvence 1, a.s., KALENDÁŘ LIBEFECKA spol. s r.o., Liberecké rádio s.r.o., LONDA spol. s r.o., MEDIA Contact, reklamní a televizní agentura, spol. s r.o., METUJE MARKETING s.r.o., Radio BONTON a.s., RADIO CRYSTAL s.r.o., Radio Ještěd s.r.o., Rádio Podještědí, s.r.o. k odstranění nedostatků jejich žádostí k udělení licence … a stanovila lhůtu k jejich odstranění do 15 dnů od doručení výzvy. Jde tedy o žadatele, kteří nemusí být ani připuštěni k veřejným slyšením kvůli formálním nedostatkům jejich žádostí.

Jak jsme psali již v článku O vysílání na Liberecku projevili všichni silní broadcasteři, celá desítka projektů je de facto pouze žádostí o nové dokrývače, pět ze zbývající dvanáctky projektů jejich tvůrci přiblížili pro čtenáře RadioTV.

Provozovatelé českolipského Radia Crytsal požádali o licenci s projektem Radia Pop FM. „POP FM je čistě mladé rádio s formátem na pomezí CHR a Hot AC. Program rádia vychází z této specifikace a charakterizují jej přívlastek lehký, střídmý a svižný :) Určitě se nebude jednat o klon stanic s podobným zaměřením, které dnes v Liberci a okolí vysílají. Nabízíme mladým lidem jejich vlastní „regionální“ stanici, se kterou se budou moct identifikovat,“ přibližuje programový ředitel Crystalu Dušan Krejdl.

Na Krejdlově předchozím působišti – Radiu Metuje – připravili projekt Radia Nisa. Jeho podobu stručně okomentoval ředitel Metuje Marek Remeš: „Pokud se týká programové skladby, tak můžu prozradit tolik, že chceme vybudovat silné regionální rádio (formát AC) se zaměřením na oblast pokrytou signálem. Vzhledem k chystanému veřejnému slyšení nechci v tuto chvíli zabíhat do větších podrobností.“

Podstatně více informací je k dispozici ohledně projektu Radia Gól z dílny provozovatelů liberecké regionální televize Terra TV, kteří zpřístupnili několikastránkový materiál, z něhož citujeme vybrané pasáže. „Programová skladba bude zaměřena především na regionální informace ze sportu, regionální zprávy, dopravní a další aktuální informace z regionu doplněné o aktuální informace z domova a ze světa. … Hudebně se bude Radio Gól orientovat na AC + rock formát, protože všechny terestricky přijímatelné rozhlasové stanice v Liberci se soustřeďují na formáty odlišné.

Hned dva nové projekty předložil RRTV provozovatel Radia Impuls. Jedná se o Radio Romantica a Radio Radost FM, k jejichž náplni se generální ředitel Radia Impuls Jiří Hrabák vyjádřil v rámci včerejšího rozhovoru o nových kmitočtech. „Jsme přesvědčeni, že oba námi předložené formáty na Lierecku chybí. Romantica – název je jasný, klidné radio s romatickými písněmi, silnými hlasy a vším především pro ženy. Radost FM by mělo být opravdu mladé radio, které v Liberci také není, pominu-li Evropu 2, která je ovšem de facto národním rádiem a nemůže tedy být místním mladým úplně blízko.“

„Je otázkou, podle čeho bude rada posuzovat přidělování nových licencí, zda podle chybějícíh formátů v regionu a nebo podle vyrovnávání různých zájmů. Nakonec veřejně se hovoří o tom, že licenci nemůže dostat nikdo jiný než skupina blízká MMS (protože provozovali Radio Euro K a poslali ho do konkursu) a nebo skupiná blízka skupině rádií Hey, tak, aby se jim podařilo rozšířit síť. Myslím si ale že jsou to jen spekulace a že RRTV se touto licencí ještě vůbec nezabývala,“ přiblížil své pocity z probíhajícího řízení Hrabák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .