RRTV znovu udělila licence Radiu Twist a Info Radiu

radiotv-archivRada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden znovu udělila vysílací licence společnostem Radio Twist Praha s.r.o. (Radio Twist) a Max Loyd s.r.o (Info Radio). Vyplývá to z tiskové zprávy z 10. zasedání RRTV.

Obě licence byly koncem loňského roku zrušeny rozhodnutím Městského soudu v Praze kvůli nedostatečnému odůvodnění rozhodnutí RRTV na základě žaloby společnosti Max Loyd resp., Joe Media s.r.o. RRTV svým novým rozhodnutím nijak nepřekvapila, doposud všechny zrušené licence znovu udělila původním vítězům licenčních řízení.

K znovuudělení licence Praha – Bohnice 96,2 MHz/1kW Radiu Twist došlo paradoxně právě v době, kdy tato stanice po dlouhých tahanicích s Radou vypnula své vysílání. V úterý totiž došlo ke schůzce RRTV s jednatelem pražského Twistu Danem Harvanem ve věci správního řízení za neoprávněné vysílání. „Po včerejším ústním jednání ve věci správního řízení o udělení pokuty za neoprávněné vysílání a obdržení rozsudku Městského soudu v Praze jsme ukončili předmětné rozhlasové vysílání,“ řekl ve středu Harvan. K znovudělení licence se Hravan vyjádří až poté, co jej získá od RRTV oficiálně. „Nicméně mohu potvrdit, že zahájíme vysílání ve chvíli, kdy takové rozhodnutí nabyde právní moci,“ řekl RadioTV.

Pýcha: Rozhodnutí znovu napadneme

Licence byla znovu udělena i Info Radiu společnosti Max Loyd, které vysílání na frekvenci Praha – Vinohrady 89,0 MHz/150W nikdy nepřerušilo, přestože jej RRTV o zrušení licence informovala. Vyjádření Max Loyd k této věci nemá radioTV k dispozici, protože její zástupce podle svých vyjádření nekomentuje rozhodnutí, které dosud nemá písemně v ruce.

Druhá strana tohoto sporu, společnost Joe Media, ovšem již dnes předpokládá, že toto rozhodnutí znovu napadne u soudu. „Udělení licence spol. MAX LOYD s.r.o. smysluplně odůvodnit není možné a myslíme si stejně dnes jako dříve, že ani toto nové rozhodnutí Rady RRTV nebude v souladu ani se zákonem 231/2001 Sb,“ řekl jednatel Joe Media Miroslav Pýcha.

Pýcha se k rozhodnutí RRTV vyjádřil podrobněji na svých internetových stránkách. „Stav, kdy v Praze po dobu více než 5 měsíců nelegálně vysílaly 2 rozhlasové stanice bez platné licence a Rada RRTV coby správní orgán žádným způsobem nezasáhla ani tento stav neřešila a navíc po tom všem oběma pirátům znovu přiklepne licence, je minimálně zajímavou platformou nejen pro naší obranu proti takovému chování a postupu Rady soudní cestou, ale – a to i dle právního názoru který si nechala naše společnost vypracovat – jedná se o spáchání minimálně 2 trestných činů v těchto souvislostech,“ stojí mj. v jeho článku.

Nezávisle na udělení obou licencí stále probíhá se společnostmi Radio Twist Praha a Max Loyd správní řízení o udělení pokuty za neoprávněné vysílání v minulých měsících. Podle §60 odst. 5) zákona o rozhlasovém a televizním vysílání může RRTV udělit pokutu do výše 10 milionů Kč tomu, kdo provozuje vysílání, aniž je k tomu oprávněn podle tohoto zákona nebo podle zvláštního zákona.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: