Radia Vox, Limonádový Joe a Brno Valc končí!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla o posledních třech licencích současných rádií Vox, Limonádový Joe a Brno Valc, o které byl v jarních licenčních řízeních největší zájem. Proti všem očekáváním se tentokrát „Rada rozhodla upřednostnit nové provozovatele, jejichž projekty přinášejí originální programové formáty, které přispějí k oživení rozhlasové scény v ČR.“

Licence stávajícího Radia Brno Valc (Brno – 103.4 MHz/1kW) byla udělena projektu Radia Petrov společnosti PS Křídla, s.r.o. Podle místopředsedy RRTV Petra Štěpánka Rada v tomto případě upřednostnila ryze brněnský projekt.

Licenci Radia Vox (Praha – 95.3 MHz/5kW) získala společnost Broadcast Media s projektem Radia Zeppelín. „Jde o projekt rockového rádia a já osobně mám z této volby velkou radost,“ upřesnil Štěpánek.

A i do třetice velká novinka. Licenci Radia Limonádový Joe (Praha – 90.3 MHz/1kW) nezískala ani jedna ze dvou znepřátelených frakcí Limonádového Joe a nepochodili dokonce ani MF Dnes a Michel Fleischmann se svými informačními rádii. Rada se totiž rozhodla pro pardubickou společnost 4S Production, s.r.o. a její projekt bulvárně-zábavného Radia Express.

Všechny tři licence byly uděleny na dobu šesti let a přejdou do rukou nových vlastníku 1. ledna roku 2002 a k tomuto datu musí ukončit své vysílání Radia Vox, Limonádový Joe a Brno Valc. Na základě domluvy provozovatelů a po schválení Radou pro RTV je možné i dřívější předání licencí. Další podrobnosti o nových stanicích přineseme v následujících hodinách a dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .