Radia Karyon, Prima a Jih končí!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém včerejším zasedání rozhodla, že rádiím Karyon, Jih a Prima neprodlouží licenci, což fakticky znamená jejich zánik na jaře příštího roku. Licence Radia Jih byla udělena společnosti Rádio Pálava, s.r.o pro Radio Pálava, licenci Radia Prima bude nadále využívat jako své územní rozšíření Kiss Morava a v licenčním řízení o současné Radio Karyon byla úspěšná společnost Českomoravské rádio s projektem Radia Vranov.

V případě Radia Jih je vše jasné, se současným provozovatelem vede Rada řízení o odebrání licence a ten tudíž o její prodloužení ani nepožádal. Velkým překvapením není ani případ Radia Prima, doslova šokem je ale rozhodnutí o neprodloužení licence Radiu Karyon, které podle dostupných informací nemělo s dodržováním licenčních podmínek žádné vážnější problémy. Tolik základní fakta, podrobnější informace a názory zúčastněných přineseme v co nejkratší možné době.

Rada také rozhodla o udělení sedmi dokrývačů s úzávěrkou pro příjem žádostí 23. srpna 2000. Vysílač Tachov – město 100.0 MHZ/200 W byl přidělen Radiu Egrensis, Terezín 90.5 MHz/100W Radiu Most, Třebíč – Koněšín 95.8 MHz/1kW Radiu Vysočina, Liberec – Javorník 95.5 MHz/200 W Radiu Euro K a dokrývače Plzeň – Košutka 91.0 MHz/1 kW, Příbram – Drahlín 100.0 MHz/1kW a 107.0 MHz/1kW Českému rozhlasu. I o tom vás budeme blíže informovat v nejbližších dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .