North Music dostal dva nové vysílače

radiotv229Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden neudělovala pouze licence na strategické vysílače, ale i na sedm nových dokrývačů. Největší úspěch slavilo Radio North Music, které získalo …Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden neudělovala pouze licence na strategické vysílače, ale i na sedm nových dokrývačů. Největší úspěch slavilo Radio North Music, které získalo dva dokrývače. V nejbližší době bude jeho program slyšet na frekvenci 89.3 MHz z vysílače Děčín – Podmokly a na stejné frekvenci z vysílače Teplice – vodárna.
O Děčín žádali neúspěšně také Evropa 2 a Radio ProTon, o Teplice měli zájem taktéž Kiss ProTon a Radio Zlatá Praha. Na frekvenci 91.8 MHz bude slyšet Radio Šumava, nikdo jiný o ni totiž nepožádal. Varnsdorf – město na frekvenci 105.0 MHz bude používat Radio Děčín, ani tady nebyla úspěšná Evropa 2. Už šestou frekvenci dostalo jihočeské Radio Faktor. Jde o 88.0 MHz z kóty Tábor – město. Dalšími neúspěšnými žadateli tady byli Zlatá Praha, Kiss ProTon a opět Evropa 2.
A teď na Moravu. Uherský Brod – vodárna na 105.7 MHz získalo Radio Proglas, zdá se, že nám tady vzniká další celoplošné vysílání. I v Uherském Brodě žádala neúspěšně Evropa 2 a taky Hit Radio Publikum. Posledním dokrývačem je Třinec – město na 97.4 MHz. Novým šťastným majitelem je maličký Radiohrad, který dostal přednost před Hellaxem a Kiss Moravou. Samozřejmě i tady měla zažádáno Evropa 2, která tedy neuspěla ani jednou z pěti pokusů. Všechny dokrývače mají maximální povolený výkon 200W.
A ještě jedna zajímavost. Všechny nové dokrývače kromě Radia Proglas, stejně jako dvě kilowattové pražské frekvence získala rádia sdružená v reklamní síti Media Marketing Services, zatímco RRM a Radionet si ani neškrtly. Že by náhoda?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .