Konec Radia Triangl

radiotv226Celé rádio Triangl se z 8. na 9. června potichoučku přestěhovalo ze svých jabloneckých prostor v ulici E. Floriánové na novou, tentokrát libereckou adresu. Vysílací pult Trianglu tak dnes najdete na …Celé Radio Triangl se z 8. na 9. června potichoučku přestěhovalo ze svých jabloneckých prostor v ulici E. Floriánové na novou, tentokrát libereckou adresu. Vysílací pult Trianglu tak dnes najdete na náměstí Dr. E. Beneše 9. Jak jsem se ale dozvěděl, málokterý z oněch devíti lidí, kteří zajišťují provoz Trianglu ale tuší, proč se ze dne na den z Jablonce přestěhovali a co se s nimi vlastně bude dít po 29. červenci, kdy oficiálně končí platnost licence na vysílání Trianglu.
Jak jste se již na našem serveru mohli dozvědět, 29. července 1999 končí vysílání jabloneckého Rádia Triangl. Podle informací programové ředitelky Ivany Schöffelové, se Trianglu naplní čas prakticky už 26. července. Poslední vysílací dny a hodiny by se měly nést v lehce nostalgickém duchu a klasického vysílání si bude moci posluchač užít do půlnoci z 26. na 27. července. V pondělí se totiž bude konat oficiální rozloučení s posluchači, o které by se měli v hlavním vysílacím čase postarat bývalí moderátoři Luděk Pytloun a Petr Kumpfe.
Podle moderátorky Trianglu Leony Sulimenkové by mělo jít o mnohem živější vysílání, než na jaké jsou skalní posluchači zvyklí, a to hlavně pokud jde o mluvené slovo. Se svými posluchači se v rámci této show prý přijdou rozloučit (téměř) všichni moderátoři a zprávaři, kteří se kdy na Trianglu vystřídali.
Na úterý 27. je pak připravená smyčka, ve které bude Radio Triangl děkovat Radě za to, že neudělila licenci k dalšímu vysílání tohoto neortodoxního rádia.

V průběhu středy proběhne psychická příprava posluchačů na nový hudební profil frekvence 97.9 MHz, který s sebou má přinést nástupnické Rádio Proglas. Chorály, které by se měly po celý den vysílat, se prý spolehlivě postarají o to, aby si i ti největší flegmatici všimli, že se něco děje. Bude to příležitost, aby si posluchači včas přeladili, řekla doslova Leona Sulimenková. No a na úplný závěr, tedy na čtvrtek 29. července, je nachystána jednoduchá dramaturgie: monotónní pískot jako obdoba televizního monoskopu, který ukončí vysílání tohoto, někým milovaného, jinými zase zatracovaného rádia.
Pokud jde o plány společnosti Triangl s. r.o., tedy provozovatele rádia, jsou zatím pečlivě tajeny a pan Böhm, prokurista Trianglu, v této věci zaujal polohu mrtvého brouka. Podle mých informací je leccos rozjednáno v oblasti vysílání po kabelu, ale k podpisu smlouvy zatím nedošlo a vyjednává se dál.

Autor článku:

Komentáře (6)

  1. Václav Kadlček

   No tak jak jsem předpokládal podle jinglů by se to dalo připodobnit Helaxu, čili kvalitní rádio.

  2. Václav Kadlček

   I ten mix taneční hudby mi připomíná Helax. Když mohli pak vysílat kabelem, takže licenci museli mít? Jestli jen kabelovou? Proč nežádali o novou terestickou? Třeba na něco slabšího.

  3. Václav Kadlček

   Myslím že tehdá v radě byl nějaký katolík, takže chtěl Ještěd pro Proglas, a někdo Triangl kritizoval, takže slovo dalo slovo. Ale na něčem slabším mohl Triangl být. BTW: ty taneční mixy se dnes nezměnili.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .