Pondělní velikonoční tipy ve vysílání Českého rozhlasu

ceskyrozhlasvelkyMáme za sebou rozhodující část Velikonoc. Stanice Českého rozhlasu zařazují pořady se sváteční tematikou průběžně od čtvrtka. Podívejme se, jaké pořady můžete ve vysílání Českého rozhlasu poslouchat ještě o Velikonočním pondělí. Doporučujeme zejména program Rádia Česko a regionálních stanic.

Rádio Česko připravilo na velikonoční pondělí řadu tematických pořadů a sváteční programové schéma. Posluchači se od Martina Matějky dozvědí, jak se vaří velikonoční pivo, v rámci cyklu Příběhy 20. století si vyslechnou životní osud Jarmily Bočánkové, v pořadu Velikonoce v lidové hudbě jim Martina Mašková vysvětlí, kde se vzal popěvek „hody, hody doprovody“ anebo jak své jméno dostala pomlázka. V Kronice Rádia Česko budeme tentokrát vzpomínat na zvolení Jana Pavla II. papežem a magazín Paralely se zaměří na Velikonoce z pohledu tří náboženství.

Velikonoční svátky mají své místo i ve vysílání dalších stanic. Nejzajímavější relace proběhly už o víkendu. Ještě v průběhu dnešního dne ale Český rozhlas poutá na několik zajímavostí, které uslyšíte na regionálních stanicích. Posluchači zde najdou folklorní koncerty, rozhovory s pamětníky, lidovými umělci, témata duchovního rozměru svátků a podobně. Například Český rozhlas Olomouc chystá na velikonoční pondělí premiéru rozhlasového zpracování textu hanácké povídky Stréček Křópal kopoje automobil. Začátek je už ráno v 8.30 hodin.

Český rozhlas Brno připravil speciální díl Apetýtu s Marcelou Antošovou. V pondělí po 11. hodině bude vzpomínat na legendárního skladatele Podluží Fanoše Mikuleckého, jehož Vínečko bílé, V širém poli studánečka i další písně doslova zlidověly. Právě letos si připomínáme 100. výročí Mikuleckého narození. I pořad Siesta tentokrát vyjde ve speciálním velikonočním balení. Věra Hotařová si bude o tom, co se dá zažít během velikonočního pondělí na Slovácku, povídat s folkloristy z Uherského Hradiště – Míkovic.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: