Podívejte se na program pro první den ČRo Plus, start ovlivní Dvojku ČRo

plusrozhlascz

Prvního března odstartuje na střednich vlnách a na internetu nová stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. Jak už bylo několikrát řečeno, nový okruh vznikne sloučením ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko a ČRo 6, největší podíl zaujme posledně zmiňovaný okruh, z prvního zůstane jedna hodina denně a webový speciál. Podívejte se na programové schéma na první den nové stanice. Pro úplnost dodejme, že začátek ČRo Plus ovlivní druhý veřejnoprávní okruh na středních vlnách.

ČRo Plus zahájí se Šimůnkem a Schwarzem

V pátek 1. března zahájí Český rozhlas Plus zprávami, po nichž bude následovat padesátiminutový pořad Leonardo s podtitulem „dobrodružství s vědou a technikou, výročí dne„. Náhrada za vysílání ČRo Leonardo bude mít svůj prostor ve všední dny, speciál Leonardo plus se vysílá v sobotu.

PŘEČTĚTE SI: Český rozhlas Plus bude vysílat jen osm hodin denně

Pátá hodina odpolední servíruje pořad „Den podle Petra Šimůnka„, bývalý šéfredaktor Hospodářských novin a současný šéfredaktor časopisu Forbes (a moderátor diskuzního pořadu Pressklub Frekvence 1) přinese padesát minut o aktuálním dění. V 18:10 – 18:30 přivítá Martin Ježek posluchače u pořadu „Zaostřeno“, v úvodním vydání se zaměří na současné dění v Bulharsku v souvislosti s cenami elektřiny firmy ČEZ.

DOPORUČUJEME: Český rozhlas má po 17 letech nové logo

Někdejší šéfredaktor zpravodajství televize Prima a moderátor pořadu Pressklub Frekvence 1 Petr Schwarz uvede Radiofórum (19:10-19:30), s posluchači se bude bavit a téma týkající se současných protestech lékařů. V 19:30 čeká posluchače „Svět ve dvaceti minutách„, poté Portéty. Ve 21:10 začíná program Pro a proti. osty Tomáše Pavlíčka na téma legislativa budou předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda, advokátka Hana Marvanová, profesor bostonské univerzity Igor Lukeš, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček.

plusrozhlascz_velke

ČRo: „Smlouvu vypověděl BBC Radiocom

Český rozhlas prohlašuje, že byl a nadále je připraven pokračovat ve spolupráci se společností BBC Radiocom (Praha), která v České republice provozuje vysílání stanice BBC, a dodávat této stanici program dle stávajících licenčních podmínek schválených Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.

Český rozhlas prohlašuje, že respektuje červencové rozhodnutí RRTV, kterým RRTV zamítla návrh BBC Radiocom (Praha) na rozšíření vysílání v češtině ze 6 na 12 hodin denně. S převodem 100% obchodního podílu ve společnosti BBC Radiocom (Praha) mediální skupině Lagardère Active ČR, ke kterému dala RRTV 19. února 2013 předběžný souhlas, však nadále nesouhlasí,“ prohlásil Český rozhlas.

K TÉMATU: Proč končí Rádio Česko? Bývalý šéfredaktor vidí chybu na straně rozhlasu

Veřejnoprávní médium dále říká, že vynaložilo „maximální úsilí v nalezení řešení pro BBC Radiocom„. ČRo nemůže ze zákona koupit obchodní podíl ve společnosti, které provozuje vysílání na základě licence. „Český rozhlas dále upozorňuje, že dlouholetou smlouvu o spolupráci vypověděla Českému rozhlasu společnost BBC Radiocom (Praha). Český rozhlas následně opakovaně vyzýval BBC Radiocom (Praha) coby vlastníka vysílací licence k předložení návrhu podoby další spolupráce od 1. 3. 2013. K předložení takového návrhu však bohužel nedošlo.“

NÁZOR: Nová rádia překvapivě volí analogové vysílání na středních vlnách

Překvapivé je, že Českému rozhlasu byla údajně (a to pouze na neoficiální bázi) představena možná podoba společného vysílání tři subjektů na sdílených kmitočtech, ovšem v podobě a za podmínek „pro Český rozhlas nepřijatelných“. „Byl to tedy naopak Česky rozhlas, který společnosti BBC Radiocom (Praha) předložil vlastní návrh na dodávání programu v češtině v rozsahu 6 hodin denně a zachování tak stávajících licenčních podmínek vysílání BBC v ČR,“ dodává Český rozhlas.

ČRo Dvojka omezí vysílání na středních vlnách

od 1. března 2013 bude vysílat Český rozhlas Dvojka na středních vlnách pouze do 16:00 hodin, a to v průběhu celého týdne, tedy i v sobotu a neděli. Pořady Písničky od srdce, Jak to vidíte?, stejně tak sobotní a nedělní pořady po 16:00 hodině můžete poslouchat prostřednictvím analogového signálu přes vysílače velmi krátkých vln VKV (FM), na televizi s digitálním tunerem, na set-top boxu, v digitální rozhlasové síti DAB nebo na internetu.

dvojkarozhlascz_velke

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .