Pocta Juliu Satinskému a pohled na 21. srpen 1968 o víkendu on-air

033_vikend_tipyPROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV – O víkendu budeme prostřednictvím několika rádií slavit narozeniny známých osobností. Nedělní éter pak bude patřit ještě jednomu výročí, tím bude příchod sovětských vojsk do Československé republiky. Víkend by nebyl víkendem, kdyby rádia nevyrazila mezi své posluchače, kompletní výčet akcí najdete tradičně v přiloženém dokumentu.

Éter plný oslavenců – nejen rockových

Narozeniny slaví Robert Plant, Ian Gillan a Glenn Hughes, největší hity Led Zeppelin a Deep Purple si proto můžete naladit na Rádiu Beat. Rocková regionální kapela Excentr zase zavítá o víkendu na vlny Rádia Egrensis.

Víkend duetů čeká posluchače Country Radia. Volné pokračování víkendového speciálu rádia Kiss 98 patří tentokrát „klukům“, jak uvádí stanice, „i drsnější pohlaví inspirovalo textaře, a tak se v archivech najde dostatek hitů„.

Středočeský ČRo Region připomíná nedožité sedmdesáté narozeniny herce Julia Satinského, připomene je prostřednictvím pořadu „Nalaďte si legraci – speciál“. Doprovodné soutěže nasadí stanice o víkendu v Ranním a Odpoledním Regionu.

Rádio Kiss Proton zve na Motokárový víkend, celý víkend se rozdávají rodinné poukazy do zábavního centra v Plzni, zdejší novinkou jsou totiž dětské motokáry. Rádio Krokodýl pak vyláká posluchače na koupaliště Riviéra.

ČRo Regina v rámci sobotního bloku Noční proud chystá hity z filmů jakou jsou Tacho, Harry Potter, Diamonds Are Forever, Armagedon, Pán prstenů a další.

PROGRAMOVÉ TIPY RADIOTV: 33. týden 2011

vikend_tipy_banner_032a

21. srpen v programu nejen veřejnoprávním

Sovětská okupace se dostane do vysílání regionálního Rádia Dobrý den. Hodinový speciál pořadu Jana Šolce s náízvem „Řeči pod věží“ přinese zajímavou debatu, fejeton, navíc názory z ulice. Součástí programu bude navíc dobová muzika. Premiéru naladíte v sobotu v 11:00, repríza je na programu v neděli v 15:00 a v pondělí po 18. hodině.

Prodaná nevěsta i rozvedený Figaro

Komedii z doby po měštanské revoluci uvede v sobotu ČRo 3 – Vltava, Figarův rozvod od Ödöna von Horvátha představí Jiřího Adamíru, Janu Štěpánkovou, Borise Rösnera, Janu Paulovou a mnoho dalších.

Ve stejný den večer nasadí v rámci operního večera ČRo 3 – Vltava záznam poloscénického představení Prodaná nevěsta (Bedřich Smetana) z festivalu Styriarte.

Klasiku si vychutnají rovněž posluchači Classic FM, stanice na přání posluchačů uvede Burlesku od Kubelika.

Na Petřín s rádiem City

Rádio City 93,7 FM zve posluchače na Petřínskou rozhlednu, která oslaví 120 let. Bavit bude Švejk Bend, Laura a její tygři, divadlo pro děti, dobové atrakce, historická auta, motocykly a bicykly, facepainting a balonková dílna. Pro všechny v dobovém kostýmu je vstup zdarma. Odpoledne předán šek Nadaci nemocnice v Motole.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .