Odstartovalo středočeské Rádio Signál, většinu programu vysílá z Mladé Boleslavi

signal-sekt-vyska

O víkendu definitivně zanikla programová síť rádií Hey. V Praze a středních Čechách spustilo své vysílání nové Signál rádio, které programově vychází z Rádia Jizera. Ve světle původních informací skutečně produkuje většinu svého programu v Mladé Boleslavi. Program je určen pro posluchače nad 35 let. Nová síť řadí mezi své hlavní konkurenty především Rádio Blaník ze stáje Media Bohemia. To je dle průzkumu poslechovosti RadioProjekt i nejúspěšnějším regionálním rádiem v celé České republice.

Signál rádio definuje svůj hudební formát slovy „Melodie, které máte rádi“. Rádio Jizera coby předchůdce Signál rádia má podle aktuální vlny průzkumu RadioProjekt poslechovost 32 tisíc posluchačů denně a 72 tisíc týdně. Končící Rádio Hey! Praha s formátem rock&sport v poslední vlně průzkumu oslovilo 17 tisíc posluchačů denně a 43 tisíc týdně.

Rádio Hey! ukončilo své pravidelné vysílání už ve čtvrtek v noci, kdy se na pražské frekvenci objevila smyčka složená ze skladby Týden končí. Tento „hudební proud“ byl doplněn zpravodajskými bloky a reklamou. Rádio Hey! odkazovalo své posluchače směrem k sesterskému rádiu Beat, které hraje classic rockový formát. Stanice Hey se však specializovala na jiný typ rockové hudby a tak lze předpokládat, že cílová skupina těchto dvou stanic nebyla zcela totožná.

Posluchači Rádia Hey v Praze nemají kromě Rádia Beat kam přeladit. Síť Rock rádio od Media Bohemia do Prahy nezasahuje a skupina Lagardere před několika lety přeformátovala své pop-rockové Rádio Bonton na melodický formát podobný dnešnímu Signál rádiu.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. otaznick

    Škoda, zrovna nedávno jsem si odsunul Beat, kvůli přehršli reklam a vyměnil ho za Hey. Beat nechám kde je, Signal poletí a spíš si sem tam poslechnu City, které může být alternativou k večernímu poslechu Oldies radia (60. – 80.léta).

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: