Odstartovalo regionální Rádio Kroměříž. Prozatím na internetu

radio-kromeriz-167V průběhu minulého týdne ohlásilo svůj start nové regionální rádio – Rádio Kroměříž. Začalo vysílat v magický den a v magický čas 12. 12. 2012 ve 12 hodin a 12 minut. Prozatím vysílá na internetu a sídlí v prostorách kroměřížského Domu kultury a tamní Restaurace a kavárny Scéna.

Spuštění vysílání doprovázel bohatý kulturní program a několik osobností společenského života. Mezi nimi nechyběla Alžběta Kolečkářová, finalistka Československé Superstar, Kroměřížanka Hanka Kynychová, specialistka na aerobik, nebo finalista Československo má Talent, holešovská skupina Segment.

Rádio Kroměříž, kde jsme si blíž, je hlavně o Kroměřížsku.  Stále je tu mezera na trhu, kterou chceme vyplnit. Ať už běžnými informacemi z našeho regionu, tak kulturními a společenskými akcemi, na které zveme a které sami pořádáme. Rádio je hlavně o muzice a na Rádiu Kroměříž se najde každý posluchač,“ uvedl producent stanice Lukáš Veselý v tiskové zprávě.

Hudební profil nové stanice není příliš jasný. Hudba je zaměřená od 80. let až po současnost. „Muzika se musí líbit, a proto jsou songy pečlivě vybírány dle profilu posluchače, který se může zapojit do vysílání, nebo se jen podívat, jak se tato práce dělá. Nic neskrýváme, vždyť jsme si blíž,“ řekl Lukáš Veselý.

radio-kromeriz-1-675Pohled do proskleného studia Rádia Kroměříž, foto: Jan Zapletal

Rádio Kroměříž vysílá z proskleného studia, kde je možno vidět moderátory a zprávaře naživo při práci. Připravuje nejen běžné zpravodajství z regionu, ale hodlá postupně vytvořit originální pořady, rubriky a slibuje dokonce i regionální reality show.

Nová stanice je unikátní zejména tím, že se obejde i bez terestrické frekvence. Rádio Kroměříž působí profesionálním dojmem nejen po stránce vysílání ale i promotion a svůj program vysílá výhradně přes internet. Navíc vybízí posluchače k nákupu příručního přijímače s podporou wifi, tudíž k poslechu není potřeba zapínat počítač. Stanice tak hodlá na své posluchače cílit přes internet.

Poslech je možný na stránkách www.radiokromeriz.cz, stanice vysílá přes streamingový portál Play.cz.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .