Aktuální RadioProjekt: Nejposlouchanější je Rááádio

median-logoRevoluce se nekoná, celoplošné stanice posilují. I tak by se dal shrnout výsledek dnes zveřejněného průzkumu RadioProjekt, který připravuje společnost Median. První příčku uhájilo Rádio Impuls, které poslouchalo v průměru 962.000 lidí a zaznamenalo tak nárůst o 21 000 posluchačů. Následuje Evropa 2 s 911.000 posluchačů a tedy nárůstem o 24 000 posluchačů a třetí pozice patří Frekvenci 1 s 889.000 posluchačů, která přilákala o 16 000 posluchačů více.

Na opak pokles postihl veřejnoprávní jedničku Radiožurnál. Výsledek 651 000 posluchačů znamená pokles o 1000 posluchačů. Tak malý pokles je sice hluboko pod hranicí statistické chyby, ale v ČRo mají rozhodně k radosti nejméně důvodů protože jiné veřejnoprávní stanice ztratily výraznější počet posluchačů.

Například ČRo 2 – Praha klesl z 354 000 na 329 000 a ČRo 3 – Vltava z 63 000 na 52 000. Na hranici statistické chyby se pohybují i všechny digitální stanice Českého rozhlasu.

Poznámka: Podrobnosti přineseme v průběhu víkendu.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. valve

  Panu autorovi doporučuji přečíst si svůj výtvor ještě jednou před vyvěšením na net – jinak by nenapsal „veřejnoprávní stanice ztratili “ (stanice je rodu ženského – tedy ztratily) a „Na hradici statistické chyby „.
  Pěkný den !

  V.

 2. Edison

  Toto nie su dobre spravy. Zjavne kvalita prehrava a dopredu sa derie komercny brak. Raaadio je nieco neskutocne vlezle, co nikdy nemalo nahradit Radio (Nova) Alfa. Ale na slovenske Je__e melodie to stale nema.

  1. Zdena

   Zdá se, že nemáte zcela pravdu. Nový pan šéfredaktor ČRO 2 – Praha se usilovně snaží vytvořit komerční brakové rádio a posluchače ztrácí…

  2. Jose

   Včera jsem věnoval poměrně dost dlouhou dobu poslechu tzv. Dvojce. Dojem je rozporuplný nebo není ani tak rozporplný, ten je spíše dobrý. Ale celkově je to divný. Pokusim se to nějak popsat. Z tisku a veškerého prohlášení Českého rozhlasu se opravdu zdálo, že Dvojku neuvěřitelně prasí a do včerejška jsem neměl odvahu ji pustit. Včera jsem tak učinil a ona zprasená není, tedy je to slušný a některé věci se zlepšily, jak zde uvedl např. p.Barka. Až sem by se mohlo zdát, že tedy udělali dobře. Ale mně nesedí to číslování, respektive to jak ty stanice byly původně myšlené a stavěné dle vzoru BBC. Takže oni z ní teď udělali dobrý Radiožurnál. Jenže ten nemá být na Praze, ale na Radiožurnálu. To je na tom to divný neboli ta rozporuplnost. Jenže na druhé straně i když to zní pitomě a vše se ve mně odporem bouří, celkem se zdá, že by to mohlo mít smysl a jeví se to i hodně logicky. Poslouchal jsem totiž pak pro srovnání ČRo Sever, ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice. A zdá se tedy, že oni tyto věci z PRAHY respektive DVOJKY přesouvají více na regionální studia. Respektive ještě nedávno tvořila regionální studia s DVOJKOU skoro shodný double. Ale nyní už jsou jiná. Respektive DVOJKA je jiná. Takže to, co presentovala Dvojka, takový ten určitý konzervatismus atd. zůstal a je k mání na těhle regionálních staních, což se dá říci je správně. A z DVOJKY se stal spíše Radiožurnál, tedy, co měl být Radiožurnál. A pokud tedy po změně Radiožurnálu lidi utíkali ke Praze, ale pak se vraceli, protože to neunesli. Tak dnes už by to unesli. Tedy zdá se, že DVOJKA se současnými změnami už jako náhrada Radiožurnálu fungovat může. No a Radiožurnál ten je prostě odepsaný a byl dán v plen politickým masochistům. s tím už asi nikdo nic neudělá. Ale v podstatě by tedy DVOJKA mohla jít nahoru a nahrazovat vlastně Radiožurnál, který byl zničen nebo rezervován pro politiky. Což je sice absurdita ČESKÝ ROZHLAS 1 vyhradit jen politikum, ale asi je to nezměnitelné.
   V každém případě DVOJKA tímto ,,zkomerčněním“ se posunula dál od regionálních studií, které tím ale právě získaly na významu a smyslplnosti.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .