Končí další taneční a moderované rádio na internetu, Rádio 4U

radio-mikrofon-651

Po náhlém ukončení projektu Rádio Zlatka přichází pro příznivce českých on-line tanečních rádií další nepříjemná zpráva. Koncem března se definitivně odmlčí Rádio4U, jedna z nejstarších moderovaných on-line stanic. Rádio4U vysílalo od května 2006.

Na konec projektu upozornil magazín Marketing&Media ve svém online vydání. Stanice se profilovala jako rádio devadesátých let, osmdesát procent produkce tvořila taneční hudba. Rádio bylo unikátní i tím, že jako jedno z mála přinášelo i mluvené slovo. Později se na českém internetu objevily i další pokusy o plně moderovanou stanici, jmenovat můžeme například folkovou stanici Rádio Samson nebo taneční SeeJay rádio a Dance Radio. Všechny tři stanice dnes vysílají terestricky, poslední jmenovaná se dokonce stala součástí portfolia skupiny Lagardere.

Radio4U se k vlastní analogové nebo digitální licenci nepropracovalo, i když majitel David Klesa o tom uvažoval. Podobně jako v případě Rádia Zlatka byly i zde hlavním problémem finance. Provoz plně moderovaného internetového rádia stojí víc prostředků, než kolik jich reálně může získat z on-line reklamy. V případě Radia4U byl učiněn i pokus o financování prostřednictvím posluchačské komunity, nicméně stanice v únoru vybrala pouhých 1325 korun.

Do konce března bude Radio4U hrát hudbu, pak se stream definitivně odmlčí.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .