Frekvence 1 se věnuje sommeliérství, vyladilo víkendový proud

f1_vinoOsobní sommeliérem se chce stát nový webový projekt rádia Frekvence 1, alespoň to hlásá motto speciálu Vinotéka. Od října najsou návštěvníci oficiálních stránek rádia zajímavosti týkající se vína. Víkendové schéma doznalo v polovině října několik obměn, odchází Štěpán Sokol, naopak nastupují dva noví, zkušení moderátoři, představíme je v článku.

Frekvence 1 – „Váš osobní sommeliér

Vinotéka Frekvence 1 je novým speciálním projektem, který je součástí stránek www.frekvence 1.cz. Rádio zprovoznilo vinařského průvodce, který nabízí zábavnou formou zajímavosti vztahující se k oblíbenému alkoholickému nápoji. Mimo jiné se zde čtenáři dozvědí o tom, jak správně uchovávat víno, k dispozici je „kodex návštěvníka vinného sklípku„.

PSALI JSME: Hudební i-projekt MusicJet startuje, zapojí se Seznam.cz a Lagardere

Sekce „Rozhovory“ už podle názvu skrývá povídání se známými osobnostmi, hudební nálady zase servírují videa a hudební klipy související s vínem. Frekvence 1 ve své virtuální „vinotéce“ neskrývá tipy a triky, navíc prozradí postupně další zajímavosti určené milovníkům vína. Kromě „vinotéky“ provozuje rádio Frekvence 1 speciály „Dámský klub“ či „Nejlevnější dovolená„, na stránky www.frekvence1.cz pravidelně umisťuje projekty vztahující se k různým „eventům“, za všechny zmiňme „Kutil roku“ nebo „Sympaťák roku„.

f1_sommelierFrekvence 1 chce být osobním sommeliérem, podaří se jí to?

Nový víkendový program obstarají zkušené posily

Od 15. října obměňuje rádio Frekvence 1 víkendové vysílání. Do října provázel víkendovým odpolednme 12-17 moderátor Štěpán Sokol, v roce 2009 jej slýchávali posluchači Evropy 2 (12-15), později se přesunul na Rádio Hey, kde připravoval sportovní zpravodajství. S Frekvencí 1 spolupracoval od listopadu 2010. Nyní jej vystřídá Jana Knížková, která letos překvapila v anketě Moderátor / Moderátorka roku 2011, skončila totiž na druhém místě. Nadále provází střídavě s Jiřím Pomejem pásmem Česká noc (00-04) a výjimečně zastupuje Dianu Kobzanovou v show Styl.

UDÁLOST TÝDNE: Prix Bohemia Radio 2011 minulostí, uděleny též ceny za self-promotion

Jana Knížková se přesouvá na čas 12-17, spolu s novým kolegou Michaelem Hovorkou nabízí posluchačům informace o víkendových akcích, dopravě a rozdávají ceny v hudební soutěži. Michael Hovorka, dle svého profilu na Google+, působí v rádiích o roku 1994. Z celoplošných stanic působil na, Rádiu Impuls, ale také v Českém rozhlasu (Radiožurnál a Rádio Česko), a v řade regionálních rádií – Bonton, City, Agara a Most. Kromě Frekvence 1 je i šéfredaktorem serveru Podnikatel.cz.

GLOSA: Frekvence 1 by zasloužila pokutu za vulgarismy a urážky posluchačů

Vladimír Keblúšek se objevuje v programu Frekvence 1 o víkendech od 17.30 do 23.00. Sedm let pracoval v chebském Rádiu Egrensis, odkud časem zamířil do zpravodajství TV Nova. Když ovšem v roce 2010 vypukla pandemie prasečí chřipky, redaktoři zpravodajství TV Nova se natočili na video, kde „chrochtají“. Kvůli neprofesionálnímu chování byl s ním a několika dalšími rozvázán pracovní poměr. Původně se spekulovalo, že má být tiskovým mluvčím ODS, nakonec pracoval pro zaniklou Z1, obstarával mimo jiné živé vstupy do vysílání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .