Free Rádio stojí o Prahu a Plzeň, vyzývá posluchače k podpisu petice za lepší signál pro Brno

freradio_prahaMAPY UVNITŘ – Rytmy tanečního brněnského projektu Free Rádio by se mohly v budoucnu dostat za hranice Brna. Rádio oficiálně vyzývá posluchače, aby se připojili k internetové petici na podporu zlepšení signálu pro Brno. Provozovatel má zájem o dva nové kmitočty. Zároveň odhalila společnost Rádio Student plány na expanzi do Prahy či Plzně, stanovila si cíl: deset tisíc podporovatelů.

Free Rádio stojí o lepší signál v Brně

Taky ti vadí, že v některých částech Brna není možné signál Free Rádia naladit nebo je tak slabý, že se nedá poslouchat?“ ptá se na Facebooku brněnské Free Rádio. Během prvního týdne se k výzvě na zlepšení pokrytí Brna přidalo 210 posluchačů (stav k 11. srpnu večer).

DOPORUČUJEME: Kaminský: Free Rádio jsme zvolili i s ohledem na úspěšný pořad Freetime

Free Radio se přihlásilo do licenčního řízení na dvě vysílací frekvence, tou první jsou Bosonohy (západní část Brna) na kmitočtu 95,9 FM a druhou Heršpice (jižní část Brna). Podle vyjádření rádia domůžou kmitočty ke zvýšení kvality pokrytí Brna a části přilehlých oblastí.

Z ARCHIVU: Radio Student se o půlnoci změní na Free Radio

Stávající vysílač Free Rádia na 107 FM se nachází v Brně – Kohoutovice, výkon vysílače je 440 W. V září roku 2007 došlo k přejmenování z názvu Radio Student právě na Free Rádio. Název byl podle programového ředitele Martina Kaminského zvolen na základě úspěšného pořadu Freetime.

freeradio_nove_brnoUvažované mapy pokrytí v Brně. Zdroj: Facebook Free Radia a DXRadio.cz/jidxc. Pro zvětšení klikněte myší.

Taneční rytmy možná rozvlní posluchače v Praze a Plzni

Zlepšení signálu v Brně ovšem není jedinou záležitostí, kterou se Free Radio aktuálně zaobírá. Na Facebooku zveřejnilo Free Rádio další petici, tentokrát se týká rozšíření pokrytí na Prahu a Plzeň: „Hledáme 10 000 fanoušků, kteří by chtěli, aby Freečko vysílalo kromě Brna, ještě také v Praze a Plzni...“

AKTUÁLNĚ: Zamilované léto a Party šalina s Free Radiem

Free Rádio se přihlásilo k výběrovému řízení na kmitočet pro Prahu – 107,9 FM, lokace je Praha-Chodov. Zájem má společnost Radio Student též o Plzeň (konkrétně na 87,8 FM pro Černice). Jako největší přednost před konkurenčními formáty uvádí Free Radio množství novinek, které nasazuje do playlistu.

RadioProjekt I. + II. Q 2011: Wave prakticky bez posluchačů, regionální rádia většinou posilují

main_freePodívejte se na profil Free Radia na webu RadioTV (sekce Rádia – Výpis rádií)

Podpisovou akci veřejně podpořil moderátor Vítek Havliš prostřednictvím blogu: „Brněnské Free Radio se rozhodlo získat frekvenci pro vysílání v Praze a v Plzni. To by nebyla nijak zajímavá informace, kdyby právě Free Radio zásadním způsobem nevybočovalo z toho, co český éter nabízí. Právě tohle rádio je totiž jediným českým rádiem, které klasickým způsobem (tedy vzduchem) vysílá skutečné komerční hudební novinky. Chtěli byste takové rádio slýchávat i v Praze a v Plzni? Pomozte mu...“

ZAJÍMAVOSTI: Odbavovací systém RadioSpirit modernizován nejen pro lokální odpojení

Akce Free Rádia samozřejmě na rozhodování Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nemusí mít žádný vliv. Výrazný zájem posluchačů by ovšem mohl částečně výběrové řízení ovlivnit. Podle našich informací má Free Rádio zájem rozšířit signál do dalších míst v České republice, což kvůli vysokému „zahuštění“ éteru nebude jednoduché. Jednou z uvažovaných lokací je například Olomouc, kde žádné taneční rádio nevysílá.

freeradio_nove_praha_plzenUvažované mapy pokrytí v Praze a Plzni. Zdroj: Facebook Free Radia a DXRadio.cz/jidxc. Pro zvětšení klikněte myší.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. PV

   Dance Radio nepotřebuje ani tak konkurenci jako spíš zlepšit pokrytí. Minimálně místo jen centra (kde jsou stejně rezidenty hlavně důchodci a alternativní „rádobyintelektuálové“) na širší Prahu/střední Čechy.

  2. Jose

   Pokud by Free Radio neuspělo na FM, mohlo by se i v Brně i v Praze pokusit v DAB+. V multiplexu Teleka je místo…

  1. Jose

   Tak celkem jsem schopen pochopit, že DR není v multiplexu Teleka v Praze a Příbrami. Konec, konců má 2 frekvence na FM v Praze, takže tam není dejme tomu v DAB+ potřeba. Ale proč není v DAB+ v Brně a nebude zřejmě ani v Ostravě, kde brzy bude také vysílání DAB+ spuštěno. To schopen pochopit nejsem. Lagardere prostě pokračují ve své davastační úloze v ČR a DR by opravdu mělo zvážit, zda se jím vyplatí spolupráce s firmou Lagardere ? Pokud se podíváme na tuto firmu http://www.regiocast.de/unternehmen/beteiligungen/ tak to je firma, která dnes se svými stanicemi táhne DIGITALIZACI PO NĚMECKU a vidíme, že v ČR jim patří Rock Zone a Impuls. V ČR spolupracují s RRM, tedy Lagardere. Pokud by DR přelezlo od společnosti Lagardere ke společnosti REGIOCAST, dále by mohlo používat reklamu RRM, ale nebylo by svazováno francouzskou zpátečnickou a zaostalou firmou LAGARDERE a mohlo by použít trendů moderní soudobé německé firmy REGIOCAST. Tedy byla by větší naděje, že by se objevilo v DAB+ při zavádění vysílání DAB+ v ČR.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .