Festival Prix Bohemia Radio spěje do finále, vyhlášení vítězů odvysílá živě ČRo Dvojka

prix-bohemia-radio-diplom-651

Jubilejní 30. ročník rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio se blíží do finále. Dnes, tedy 7. listopadu se ve Studiu 1 Českého rozhlasu na Vinohradské uskuteční v 19 hodin závěrečný večer, během kterého budou vyhlášeni vítězové pěti soutěžních kategorií – Dokument, Drama, Pořad o hudbě, Self-promotion a Zpravodajský příspěvek.

Během dnešního dne má veřejnost možnost vyslechnout soutěžní příspěvky v poslechové místnosti Českého rozhlasu na Vinohradské 12 nebo přímo na festivalovém webu Prix Bohemia Radio. V průběhu dne vyhodnotí odborná porota v čele s novinářem Rayem Furlongem soutěžní příspěvky v kategorii Zpravodajský příspěvek.

Program čtyřdenního festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio pak vyvrcholí večer ve studiu S1 na Vinohradské předáním ocenění vítězům v pěti soutěžních kategoriích, do kterých bylo přihlášeno celkem 136 rozhlasových soutěžních snímků.

Herecká asociace udělí poprvé ve své historii Cenu Thálie za herecký výkon v  rozhlasové hře. Finálovým večerem, který je koncipován ve formě rozhlasové hry na téma „Udílení cen rozhlasové soutěže“, provede diváky ve studiu divadelní skupina  VOSTO5 společně s hudebním souborem  Epoque quartet. Tento program pak mohou v přímém přenosu od 19 hodin sledovat i posluchači stanice Český rozhlas Dvojka.

Ilustrační foto pro Český rozhlas – Martin Kutil

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .