Evropa 2 bude mít vlastní hudební ceny, hlasuje se do 20. března

Rádio Evropa 2, které provozuje mediální skupiny Lagardere Active ČR, se rozhodla, že poprvé ve své více než dvacetileté historii vyhlásí vlastní hudební ceny. Posluchači mohou do této ankety hlasovat od prvního do dvacátého března. Slavnostní vyhlášení prvního ročníku Hudební ceny Evropy 2 proběhne den po skončení hlasování v živém vysílání Libora Boučka. Proč se vlastně Evropa 2 rozhodla k vyhlášení vlastních hudebních cen?

evropa-2-ibiza-kampan-2013-651

Po úspěchu Brit Awards vlastní ceny

Na základě úspěchu přenosů hudebních cen Brit Awards a Grammy se rozhodlo rádio Evropa 2 navázat historicky prvním ročníkem udílení Hudební ceny Evropy 2. Hlasování probíhá od prvního do dvacátého března na webových stránkách www.evropa2.cz. Celkem mohou fanoušci hlasovat v jedenácti kategoriích, do každé z nich hudební dramaturgie Evropy 2 vybrala pět zástupců. Udílení zahraničních cen probíhá ve vysílání rádia Evropa 2 už několik let.

S myšlenkou uspořádat hudební ceny si pohráváme už dlouho. Letos jsme ji ale uskutečnili a rozhodli se v den našich narozenin udělat radost nejen posluchačům, ale i interpretům a hudebním vydavatelstvím. Evropa 2 je na české hudební scéně brána jako trendsetter – jako první nasazujeme zahraniční novinky a podporujeme řadu českých nebo slovenských projektů. Podle výzkumů jsme nejposlouchanější hudební rádio v České republice. Proto bychom rádi shrnuli, co za poslední rok bylo v hudební branži nejvíc IN nejen z pohledu našeho, ale i z pohledu našich posluchačů,“ řekla k Hudebním cenám Evropy 2 ředitelka rádia Jitka Fürst.

evropa2Ilustrační snímek, zdroj: Rádio Evropa 2

Nominován je Klus, Kerndlová a Psy

V kategorii „Domácí zpěvák“ jsou nominováni Ego, Lipo, Marek Ztracený, Tomáš Klus a Xindl X, za zahraniční bojují Bruno Mars, Flo Rida, Pitbull, Robbie Williams a Will.I.Am. Barvy domácích zpěvaček hájí v prvním ročníku Celeste Buckingham, Debbi, Eki, Mista a Tereza Kerndlová, za zahraniční pak Adele, Nicki Minaj, Pink, Rihanna, Taylor Swift.

V rámci hudebních kapel se o přízeň posluchači utkají za Českou a Slovenskou republiku Eddie Stoillow, Kryštof, Mandrage, Nightwork, Peter Bič Project, za zahraničí pak Coldplay, Green Day, Linkin Park, Maroon 5, One Direction. Evropa 2 zapojí do hudebních cen tuzemské (Dennis Neo, DJ Brian, Ladida, Michael Burian a Michal Poliak) a zahraniční (Avicii, Calvin Harris, David Guetta, DJ Fresh a Swedish House Mafia) DJs.

Nominace jmen v Hudební ceně Evropy 2 odráží též nominované domácí (Celeste Buckingham – Run Run Run; Ego feat. Robert Burian – Žijeme len raz; Lipo feat. Debbi – Ležím v tvé blízkosti; Mandrage – Šrouby a matice; Peter Bič Project – Hey Now) a zahraniční skladby (Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe; Gotye feat. Kimbra – Somebody; Psy – Gangnam style; Rihanna – Diamonds; Rudimental – Feel The Love).

Poslední kategorií je zahraniční Objev roku – Asaf Avidan, Carly Rae Jepsen, Gotye, Psy a Rudimental.

Slavnostní vyhlášení proběhne 21. března v odpoledním vysílání rádia Evropa 2 – Refresh Libora Boučka. Moderátor provázel posluchače právě u přímých přenosů udílení Brit Awards a Grammy.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .