Dvojka ČRo upravila zvukovou grafiku, doplňuje staniční hlas

praha_dvojka_perex

AUDIO UVNITŘ – Od srpna si mohli posluchači druhého programu Českého rozhlasu všimnout dílčích úprav ve zvukové grafice. Vedení Dvojky vyslyšelo přání posluchačů a stávající obal stanice mírně pozměnila. Nová je úvodní znělka zpráv a ke stávajícímu staničnímu hlasu, jímž je Václav Postránecký, přidává nový ženský prvek. Programové schéma pokračuje beze změn.

Staniční hlas obstarává dabérka Dana Černá

Václav Postránecký se stal v únoru letošního roku staničním hlasem Dvojky Českého rozhlasu, změna z původního programu ČRo 2 – Praha sklidila částečnou kritiku, ta přeci jenom nakonec ustala. Přesto se vedení stanice rozhodlo vyjít částečně posluchačům vstříc a upravila zvukovou grafiku. Prim nyní hraje známá dabérka Dana Černá.

POSLECHNĚTE SI: ČASOMÍRA DVOJKY ČRO

Změny nejsou nikterak zásadní, hudební motiv Dvojky ČRo zůstává. Nový zvuk má například časomíra, které předchází průvodní slovo Dany Černé oznamující charakteristiku druhého okruhu: „Český rozhlas Dvojka – zábava i poučení, známé písničky posledních 50let, příběhy známých osobností, pohádky i dobrodružství, čerstvé zprávy.“

POSLECHNĚTE SI: STANIČNÍ IDENT – ZPRÁVY

praha_dvojka_banner

Jingl před zprávami v celou není zpívaný, ale namluvila jej opět Dana Černá. Název pořadu už není zpravidla nasazen ihned po zprávách, ale objevuje se mezi dvěma písněmi. Nadále se v éteru objevuje hlas Václava Postráneckého, zpívaných staničních identů výrazně ubylo a Český rozhlas Dvojka se zaměřuje na mluvené.

AKTUÁLNĚ: Peter Duhan plánuje v Českém rozhlasu malou revoluci. Většinu stanic přeformátuje

Kdo je Dana Černá? Známou českou dabérku znají diváci například ze seriálu Zoufalé manželky, kde dabuje Teri Hatcherovou (alias Susan Mayerová), pamatovat si ji mohou i diváci AXN a seriálu Ztraceni (Elizabeth Mitchell – Juliet), z aktuálních filmů zmiňme snímek Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (Penélope Cruz – Angelica). V poslední době se v Českém rozhlase představila v hlavní roli série „Hříchy pro posluchače rozhlasu“ od režiséra Dušana Kleina, kde ztvárnila novinářku Denisu Královou. Dana Černá je ovšem rovněž známá herečka, nedávno hrála v seriálech Kriminálka Anděl, Nemocnice na kraji města – nové osudy či Redakce.

RECENZE: Opakuje se historie? Reformy Dvojky ČRo pod palbou kritiky

danacernaHerečka a dabérka Dana Černá je nyní hlavním hlasem Dvojky ČRo. Zdroj: Archiv Českého rozhlasu.

Programové schéma je beze změn, pokračují návraty do archivu

Skladba programu Dvojky Českého rozhlasu se nijak nemění. O prázdninách pokračuje zábavná polední hodina z archivu Českého rozhlasu, pondělní poledne je vyhrazeno „Nedělnímu šálku kávy“, Miroslav Donutil si zval své přátele – muzikanty. Úterý přináší magazín „Padesátníky“, Ondřej Suchý během 18 let natočil 600 programů. Pořad Posezení s kytičkou uváděl Vladimír Bernášek spolu s Helenou Růžičkovou a vy jej naladíte ve středu. Sedmilháře a Gramotingltangl naladíte ve čtvrtek a týden uzavřou Silvestry.

PŘEČTĚTE SI: Divadelní hry, výlety nejen po Česku a klasická hudební představení

O prázdninách servíruje tým Výletů Dvojky v čele s Pavlem Kudrnou každý pátek živé vysílání se zajímavými lidmi z oblasti cestovního ruchu. Svědky živého programu můžete být zdarma a se snídaní přímo v budově České centrály cestovního ruchu na Vinohradské 46 a to od 8:30. Vždy v sobotu pokračují speciály Výletů ve 14:00. Letní Jak to vidí nabídne vyprávění hostů o svých zážitcích z cestování. A Jan Šmíd, zpravodaj ČRo ve Francii, pokračuje v úterý a čtvrtek v rámci dopoledního vysílání Je jaká je servíruje gastronimické zážiky a mnohé jiné zajímavosti. Rubriku Bon Apetit najdete také na internetových stránkách Dvojky.

dvojka_jejakajeDopolední blok Dvojky ČRo s názvem „Je jaká je“ pokračuje i v létě. Zdroj: Archiv Českého rozhlasu

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .