Dvacátý ročník přehlídky rozhlasové tvorby REPORT 2011 zná vítěze

report2011_ivanstudenyREPORT 2011, soutěžní přehlídka rozhlasové publicistiky a dokumentu, se letos dočkala 20. ročníku, za sebou má jak jarní, tak nyní i podzimní etapu. Sdružení pro rozhlasovou tvorbu letos uspořádalo jubilejní, dvacátý ročník. Vítězství v hlavní kategorii získal redaktor Českého rozhlasu České Budějovice Ivan Studený s dokumentem „Podej ruku“. Získal nejen vítězství v kategorii rozhlasový dokument, ale i hlavní cenu Generálního ředitele Českého rozhlasu a ocenění Zdeňka Boučka za originalitu zpracování.

Příběh romského sirotka oceněn ve dvou kategoriích

Sdružení pro rozhlasovou tvorbu vyhlásilo výsledky podzimní etapy přehlídky rozhlasové publicistiky a dokumentu REPORT 2011. Porotu zaujal nejvíce příběh o romském sirotkovi, který poté, co odešel z dětského domova, skončil na ulici. Naštěstí se ho ujal jeho bývalý vychovatel. Dokument „Podej ruku“ českobudějovického redaktora Ivana Studeného (viz foto Miroslava Ticháka, ČRo České Budějovice) získal jednak hlavní cenu generálního ředitele Českého rozhlasu, zároveň také ocenění Zdeňka Boučka za originalitu zpracování.

NENECHTE SI UJÍT: Prix Bohemia Radio 2011 minulostí, uděleny též ceny za self-promotion

V kategoriích publicistických pořadů se zaskvěli Martin Knitl z Českého rozhlasu Ostrava za reportáž „I pod zemí jezdí rikša“ a plzeňský režisér Miroslav Buriánek za nekonvenční portrét básníka Josefa Hrubého, nazvaný „Otylé ach...“. Nabízíme Vám nyní kompletní výsledky.

radiotv_face_n05

I. kategorie (publicistika do 10 minut)

1. místo: I pod zemí jezdí rikša (Martin Knil, Český rozhlas Ostrava)
2. místo: Katedrála na vlastní ruce (Radoslava Kvasničková, Český rozhlas Olomouc)
3. místo: Pražská lítačka (Jan Herget, Český rozhlas 1 – Radiožurnál)

II. kategorie (publicistika do 30 minut)

1. místo: Otylé ach… (Miroslav Buriánek, Český rozhlas Plzeň)
2. místo: Studio M – Orchestr Pražské konzervatoře nastudovává s Jiřím Bělohlávkem „Mou vlast“ (Tomáš Černý, Český rozhlas 3 – Vltava)
3. místo:  Dětem z Vilšan (Michaela Smolařová, Český rozhlas 6)

III. kategorie (rozhlasový dokument do 60 minut)

1. místo: Podej ruku (Ivan Studený, Český rozhlas České Budějovice) – pořad získal i hlavní cenu Generálního ředitele Českého rozhlasu a Cenu Zdeňka Boučka za originalitu
2. místo: Neměnila bych (Dan Moravec, Český rozhlas 2 – Praha)
3. místo: Sdílej! (Radim Nejedlý, Český rozhlas Brno)

Z ARCHIVU: Byly uděleny ceny Reportu 2010

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: