Dětské Pigy rádio nezahájilo vysílání na VKV, soustředí se pouze na digitál

Mediální skupina Lagardere se rozhodla nezahájit provoz své dětské stanice Pigy rádio na VKV a vrátila jedinou FM licenci pro tento program. Vysílání pokračuje na internetu a soustředí se na digitální sítě.

Ukázka jedné z her na webu Pigy.cz

Ukázka jedné z her na webu Pigy.cz

Pigy rádio expanduje v DAB, vysílat na jediné VKV frekvenci se mu nevyplatí

Licenci k vysílání Pigy rádia na VKV držela společnost Rádio Bonton, která je rovněž součástí koncernu Lagardere. Pigy rádio však za dobu své existence právoplatně získalo pouze jedinou analogovou frekvenci v Děčíně.

Původní plán přitom počítal s expanzí analogového vysílání i do dalších měst, ta se však nezdařila. Do budoucna hodlá vedení skupiny Lagardere rozšiřovat své dětské rádio pouze prostřednictvím digitálních multiplexů.

Dečínská frekvence půjde do licenčního řízení

Pro Rádio Pigy se nám nepodařilo získat licence alespoň pro několik významnějších měst pro vysílání v FM pásmu.  V této souvislosti již pro nás nemá cenu zahajovat vysílání v FM pouze na jediné frekvenci v Děčíně a rozhodli jsme plně implementovat tento projekt výhradně na digitálních sítích, tedy DAB multiplexy a internet. Na stávající vysílání rádia Pigy tento krok nemá žádný dopad,“ řekla serveru RadioTV.cz mluvčí skupiny Lagardere Radka Pilzová.

Vysílání Rádia Pigy tedy pokračuje tak jako doposud, pouze se neobjeví na VKV. „Pro rádio Pigy se nám nedávno podařilo získat digitální licenci pro vysílání v DAB, které bude postupně rozšiřováno na celoplošné,“ dodala Radka Pilzová.

Tento krok zároveň znamená, že děčínská frekvence původně určená pro Rádio Pigy půjde do licenčního řízení.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: