Další oživená značka v éteru – Rádio Zlatá Praha

Taneční Dance rádio, které působí od letošního roku plně v režii mediální skupiny Lagardere, dostává nečekanou konkurenci. Ve středu se rozeznělo Rádio Zlatá Praha, které bylo kdysi kultovní stanicí. Oživená značka vysílá na internetu.

radio-zlatka-651

Hudební skladba bude průřezem toho nejlepšího z 80. a 90. let až po současnou taneční muziku. Vysílat budeme nonstop, přičemž moderované bloky budou od sedmi hodin ráno do půlnoci,“ říká ředitel stanice Martin Furda. V tiskové zprávě dále zmiňuje, že za moderátorský mikrofon usednou nováčci i známá jména tehdejší Zlaté Prahy, například Petra Matušková, Roman Vlachynský a především hvězda pražského éteru s nezaměnitelným hlasem Luboš Novák, s nímž znovu ožije legendární hitparáda Zlaťáky.

Zlatá Praha zatím nemá dokončené webové stránky. V provizorní podobě ale nabízí několik fotek z v přípravných prací. Zatím se toho moc nedozvíme ani o programu nebo pravidelných pořadech. Bohatší je Facebook profil, kde příznivci najdou alespoň několik krátkých textů k historii a vývoji této stanice. Přítomnost podobné ikony v internetových vodách ale může tomuto vysílateli přinést značnou popularitu především v úvodních měsících.

Staronové rádio Zlatá Praha přitom není prvním, které oživilo jednu z kultovních značek. Mediální skupina Lagardere před několika lety přejmenovala Rádio DeeJay zpět na Rádio Bonton, které bylo na výsluní především v devadesátých letech. Na internetu žila dlouhým životem i značka Limonádový Joe, kterou provozoval Miroslav Pýcha. Dnes můžete poslouchat jeho druhou stanici Rádio Sázava, která po osmi letech definitivně získala FM licenci na frekvenci 89,3 MHz ve středních Čechách.

zlata-praha-675

Autor článku:

Komentáře (11)

  1. Okavangho

   na Ještědu býv. 97.9 FM ano!na NETu by to v pohodě mohli rozjet =)

  2. Athlonek

   Neni to špatný nápad, na Facebooku je stránka pro fandy rádia Triangl 97,9.

 1. Ivo Rottenberg

  Koukám na čas vložení komentáře. Už jsem s tím trapnej, ale od zítřka to bude již sedět. RadioTv.cz asi celou zimu bojovalo proti změnám času na zimní a letní. Vím, zde je tomimo mísu, ale prosím, odpusťte starci.
  Mimochodem vzpomínky na „stará“ rádia mi pohladily duši. Ještě vzpomínám na Radio Collegium:-))

 2. -Beny-

  Já myslím, že v současné době je opravdovým konkurentem Dance Seejay radio, za poslední rok šlo hodně dopředu a hudba se o hodně zlepšila. Ale rádia na fm budou mít vždycky o něco navíc, než ty netové. Zlatou Prahu jsem poslouchal jen chvíli, ale že by mě to nějak zaujalo, to ne, přijde mi to na kombinaci 80 let s trancem, ale tak třeba to bude mít úspěch, proč ne :-)

 3. Matou

  Tak se přídám ke vzpomínání, rád vzpomínám na Kiss FM, začal sem jej poslouchat někdy v době když končila Zlatá Praha, Fajnko pak bylo ještě nějákej čas poslouchatelný tak sem přelaďovalm mezi Fajnem a Kiss FM, obě stanice byli dobrý, nevěděl sem co mám naladit aby mi něco neuteklo:P Obě stanice měli i celkem dobrý Jingly…No, pak zrušili Kiss FM, Fajnko udělali pro mne neposlouchatelnym, tak už s takovou radostí rádio nezapínám…Ještě matně vzpomínám na rádio Styl, ale to sem byl hodně malej.:P

 4. apeiron

  Rádio Zlatá Praha bylo svého času dobré rádio,uvidíme zda naváže na tuto tradici.
  Já rád vzpomínám na legendární Rádio Golem 90,3 FM s Vrtulníkem Michaelem Viktoříkem.Na tomto rádiu se také začal vysílat legendární nekonečný seriál Tlučhořovi.

  1. Okavangho

   Ano,taky Triangl rádio na FM 97.9 z Ještědu taneční rádio by bylo ideální dát na sít NET a tak by nebyl problém oživit tuto legendu jako kdysi radioWave na 100.7 FM z Cukráku,to byl taky dost dobrý počin než to zcenzurovali =)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .