ČRo Olomouc inovoval zpravodajství, v sobotu se otevírá veřejnosti

croolomouc_velkelogoČeský rozhlas Olomouc inovoval zpravodajské relace, dochází ke sjednocení jejich tváře a posluchači mají možnost slyšet mnohem více přímých vstupů z míst, kde se aktuálně něco děje. Už v sobotu 10. září navíc olomoucké studio Českého rozhlasu otevírá své dveře všem posluchačům, návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si zákulisí a připraven je bohatý doprovodný program.

Pohotové zpravodajství v jednotné podobě

Český rozhlas Olomouc změnil v pondělí 5. září formát a strukturu svého zpravodajství. Nově dostanou posluchači jednotnou podobu všech zpravodajských relací, to znamená, že dosud vysílané krátké zprávy v určité vysílací hodiny budou prodlouženy a poskytnou plnohodnotný servis.

DOPORUČUJEME: Jak se točí detektivka aneb Pohled do zákulisí Českého rozhlasu

Zpravodajství ČRo Olomouc navíc slibuje, že každou hodinu nabídnou zprávy něco nového. Souhrnná zpravodajská relace „Události regionu“ setrvá ve schématu v 17:00. Více přímých vstupů z místa dění si klade za cíl poskytnout větší autenticitu, posluchači tak budou nadále u všeho podstatného, co se stane.

EXKLUZIVNĚ: Pohled do zákulisí – působivý Poslechový večer ČRo Olomouc

Den otevřených dveří s unikátní výstavou

Studia a vysílací prostory ČRo Olomouc se v sobotu od 9.00 otevřou široké veřejnosti. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen veškeré zázemí, techniku a redakční počítačové systémy, které slouží k vysílání a k výrobě pořadů, ale budou se také moci osobně seznámit s redaktory, moderátory a autory oblíbených rozhlasových pořadů,“ přiblížil progran Jiří Mastík, marketing a PR ČRo Olomouc.

GLOSA: Co nám rozhlasová digitalizace zatím nepřinesla?

Součástí dne otevřených dveří je bohatý doprovodný program. Už v 10.00 představí moderátorka Radka Kvasničková v pořadu Apatyka speciál doktorku Silvanu Jakubalovou, ta prozradí, jak být v kondici. O hodinu později začíná Větrník s olomouckou rodačkou a známou herečkou Sandrou Pogodovou. Až na konec světa se šternberským malířem Liborem Vojkůvkou zavítají návštěvníci ve 14.00.

AKTUÁLNĚ: Rádia mají své TýTý, poprvé v historii se hledají nejlepší hlasy

Akci doprovází exkluzivní jednodenní výstava fotografa Jiřího ŠtreitaČlověk a krajina. Den otevřených dveří ČRo Olomouc začíná v 9.00 a končí v 16.00. Český rozhlas Olomouc se tímto připojuje ke Dnům evropského dědictví.

dod_olomouc

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .