ČRo Brno chystá koncert BROLNu, pokračuje v soutěži „Poznáte, co čtou“

cro_brnoMilovníci folkloru si tento týden díky vysílání ČRo Brno připomenout známé osobnosti Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů – zpěváka Luboše Holého a skladatele a houslistu Radka Zapletala. Devět osobností vybralo brněnské studio Českého rozhlasu pro listopadovou soutěž „Poznáte, co čtou?„, což je volné pokračování každoroční březnové soutěže „Řekni mi, co čteš“.

Zavzpomínejte si na zesnulé členy BROLNu

Máte-li rádi folklor, pak si 10. listopadu s ČRo Brno můžete zavzpomínat na zesnulé známé osobnosti z historie Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů – zpěvák Luboše Holého a skladatel a houslista Radka Zapletala. Oba nás bohužel opustili v průběh loňského a letošního roku. „V sále brněnského Semilassa se uskuteční od 19.30 hodin koncert pod názvem Za Radkem a Lubošem, na němž BROLN doprovodí nejen souputníky obou významných osobností, Vlastu Grycovou, Martina Hrbáče, Václava Horáka, ale i představitele generace, která po nich nastupuje Kláru Blažkovou, Ludmilu Malhockou a další,“ uvedla Alena Podlucká z ČRo Brno.

PSALI JSME: Dvacátý ročník přehlídky rozhlasové tvorby REPORT 2011 zná vítěze

Orchestr povedou umělecký vedoucí František Černý a Jan Kružík jako host. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji TIC Brno na Běhounské ulici a v předprodeji v Domě pánů z Lipé na Náměstí Svobody.

radiotv_face_n05

Po úspěchu „Řekni mi, co čteš“ následuje pokračování

Tradiční březnová soutěž „Řekni mi, co čteš“ zaznamenala takový úspěch u posluchačů, že se Český rozhlas Brno rozhodl pro její volné pokračování s názvem „Poznáte, co čtou?„. „Naši posluchači budou opět soutěžit v poznávání knih podle načtených zvukových ukázek. Tentokrát ve svých oblíbených knihách zalistovaly osobnosti, které dlouhodobě s rozhlasem spolupracují nebo jej navštívily v posledních měsících,“ přibližuje projekt Alena Podlucká.

NENECHTE SI UJÍT: Oldies rádio získalo transformační licenci, Gama Radio si na Ústí ještě počká

S netradiční prosbou oslovil ČRo Brno tyto známé osobnosti: historičku Milenu Flodrovou, policejní mluvčí Denisu Kapitančíkovou, herce Miloslava Mejzlíka, hudebníka a skladatele Jiřího Pavlicu, kuchaře a restauratéra Emanuela Ridiho, herečku Božidaru Turzonovovouá, zpěvačku Naďu Urbánkovou, ombudsmana Pavla Varvařovského a meteoroložku Ivanu Záluskou. S ČRo Brno spolupracují desítky knihoven ve Zlínském a Jihomoravském kraji.

DOPORUČUJEME: Litoměřice bohatší o dvě rádiové stanice – nově tu hrají Beat a Kiss 98

Soutěž s ukázkami z knih prezentovaných výše uvedenými osobnostmi uvede ČRo Brno do 18. listopadu ve všedních dnech ve vysílání, ale i na webových stránkách brno.rozhlas.cz. Odpovědi zasílají soutěžící pomocí SMS zpráv, vítěze oznámí moderátoři pořadu Rendez-vous. „Určitě se našim posluchačům bude líbit krásná slovenština a přednes paní Božidary a jistě je pobaví i četba italského kuchaře Emanuela, ale všichni jsou úžasní. Zajímavý je i výběr jejich knih„, dodává k naší soutěžní novince Hana Ondryášová, šéfredaktorka Českého rozhlasu Brno.

radiotv_googleplus_02Připojte se k nám na síti Google+. Stačí kliknout na obrázek a jste s námi na novém profilu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .