Classic-rockový Beat dorazil do Vyškova a okolí

beat_deskaMAPKY UVNITŘ – Jubilejní kmitočet Radia Beat s pořadovým číslem 40 byl spuštěn minulý týden ve Vyškově. Obyvatelé ve městě a jeho přilehlém okolí naladí klasický rok na frekvenci 91,1 FM. Dle výpočtu zasáhne signál až 38 tisíc obyvatel. Na spuštění čekají dva kmitočty, ostravská frekvence kvůli bonitě projde licenčním řízením. Expanze Radia Beat tu ovšem nekončí.

Vyškov šíří Radio Beat od čtvrtka

V brzkých ranních 22. září se poprvé ve Vyškově a okolí rozezněly tóny klasického rocku, Radio Beat totiž zprovoznilo svůj jubilejní 40. kmitočet. „Je to tak. Dnes v brzkých ranních hodinách se všem v Beatu rozezvučely mobily, komunikátory a dosedli první poštovní holubi se zprávou: „Už to hřímá“. Odesílatelem byl Pavel, náš vrchní šéf přes dráty, kabely, vypínače a čudlíky, toho času ve Vyškově,“ uvedlo Radio Beat jako vždy s vtipem k novému kmitočtu.

PSALI JSME: Radio Beat dostalo Vyškov. Kmitočty Country a Valašska v licenčku

Ve Vyškově a okolí naladí příznivci rockové hudby Radia Beat na kmitočtu 91,1 MHz ze stanoviště Holý kopec, který je umístěn v nadmořské výšce 370 m. S výkonem 200 W zasáhne až 38 tisíc potenciálních posluchačů, jelikož tímto nebyly naplněny podmínky Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pro bonitu (minimální počet je 50 tisíc), mohl jej regulační orgán udělit bez licenčního řízení a to na svém desátém letošním zasedání.

beat_ke_2011-08-24Aktuální mapa pokrytí Radia Beat (ke 24. 8. 2011). Zdroj: DXradio.cz/JIDXC

Expanze Radia Beat rozhodně nekončí

Radio Beat má ovšem v zásobě ještě několik kmitočtů. Na spuštění aktuálně čeká vysílač v Želivě (Sedlice) o nominálu 101,6 MHz s výkonem 500 W a v Trutnově – Šibeníku, nominál 91,4 MHz má výkon 151 W (vypočítaný zásah 34 770 obyvatel). Radio Beat zažádalo RRTV o udělení frekvence 90,4 MHz pro Ostravu, při výkonu 200 W byl vypočten zásah téměř 261 tisíc. Kvůli dostatečné bonitě bylo Radou pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlášeno licenční řízení.

AKTUÁLNĚ: Radio Beat šíří classic-rock v Třinci

Expanze Radia Beat by mohla nadále pokračovat. Provozující společnost Broadcast Media podle informací Jihlavského DX Clubu koordinuje hned několik dalších kmitočtů, jednat by se mělo například o města Plzeň, Šumperk či Třebíč. Situaci samozřejmě sledujeme a budeme vás nadále informovat.

DOPORUČUJEME: Beat a Čas o kmitočet bohatší, vyhlášena licenční řízení na bonitní frekvence

Podívejte se nyní na to, jak postupně rozrůstalo pokrytí Radia Beat napříč celou Českou republikou a to od 24. srpna 2008 do 24. srpna 2011. Mapky zpracoval Jihlavský DX Club ve formátu PDF, stáhnout si jej můžete přímo na stránkách sdružení.

beat_ke_2008-08-24

Mapa pokrytí Radia Beat ke 24. 8. 2008. Zdroj: DXradio.cz/JIDXC

Autor článku:

Komentáře (8)

 1. Pavel RŮŽIČKA

  Pro Plzeň se nic nekoordinuje … Plzeň jede nyní na 97,5 MHz a bude snad ještě letos překlopena na 107,3 MHz a dost pochybuji, ze by Beat koordinoval pro Plzeň další kmitočet, jak je uvedeno v článku :-D :-D

  1. Jose

   Plzeň prý koordinuje Oldies Rádio. Ale je to tak nezvyklé. Po tom, co roky nevytáhlo paty z Prahy a Tábora, že nevím jestli je to fáma nebo fact a osobně to považuji za fámu… Ale slyšel jsem to…

  2. Martin Petera Autor příspěvku

   Zdravím Vás, pane Růžičko. Máte samozřejmě pravdu, je to tak, jak říkáte. Seřadil jsem si seznam kmitočtů dle stavu (tedy spuštěno, přiděleno a koordinuje) a tu Plzeň jsem přehlédnul (no Beat už má těch kmitočtů skutečně hodně :)…). Děkuji za upozornění a omlouvám se.

  3. Martin Petera Autor příspěvku

   Jose, díval jsem se do kmitočtů na JIDXC, zda Oldies Radio koordinuje Plzeň. Zatím to tam není. Uvidíme.

  4. Jose

   Dík. Já si myslel, že je to blbost. Někdo to plácal, tak jsem se o tom zmínil, zda náhodou. Ale bylo by to opravdu velice nečekané. Tedy neuvěřitelné. Ne to bude kravina. Myslím, že nic neuvidíme. Prostě je to fáma. Díky za prověření.

 2. Václav Kadlček

  No v pátek bylo na 91,1 ticho a mimo jiné, nepletu-li se ze stejné antény vysíla KISS Hady, jehož 104,1 nejde zrovna čistě, jako by ji už delší dobu někdo rušil-to jde vidět i na poslechovosti, když se dělal rozbor cca před rokem v okresech bylo KISS jedničkou, ale s tímto vysílacím prostředkem to v současnosti pochopitelně nejde.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: