Cibulkův Tobogán č. 250, Springsteen, Iron Maiden a Moravský rok

038_vikend

PROGRAMOVÝ PRŮVODCE RadioTV V sobotu budete moci s moderátorem Alešem Cibulkou oslavit výročí rozhlasové talk-show Tobogan, vydání s pořadovým číslem 250 uslyšíte v tradičním vysílacím čase. Do světa hudby vás tentokráte zavedou Whitesnake, Bruce Springsteen, Beyoncé, Iron Maiden ale dokonce též samotný Mozart. Pozveme vás však též na čtvrté vydání Moravského roku. Podrobné informace tradičně v PDF dokumentu.

Víkendové speciály aneb tentokrát s…

Radio Beat oslaví v sobotu a neděli narozeniny Davida Coverdala (z Whitesnake) a Bruce Springsteena. Víkend s Honzou Nedvědem stráví posluchači při vysílání Rádia Blaník, vyhrávat se bude 2CD bratrů Nedvědových. Rádio Bonton vsadí na Víkend s Beyoncé, až zazní song „Best Thing I Never Had“ a dovoláte se do studia, získáte nové CD s názvem „A“.

Na léto budete vzpomínat při poslechu Country Radia a jeho „Víkendu letních vzpomínek“, „Víkend skupinové terapie“ pak zazní v éteru Kiss 98. Máte-li depresi z nadcházejícího podzimu, hudba vám má zlepšit náladu.

Rádio Kiss Delta tento týden věnovalo speciální vozík pro Jindru a to prostřednictvím Nadace Medvídek Dáda. Moderátor Jindra Vondra moderoval non-stop, aby spolu s posluchači vybral finanční prostředky. Jindra bude navíc hostem sobotní Kissparády.

PDF DOKUMENT: VÍKENDOVÉ TIPY PRO 38. TÝDEN

vikend_tipy_banner_035a

Český rozhlas – konkrétně studia v Brně, Olomouci a Ostravě – přináší čtvrtý přímý přenos z celoročního cyklu Moravský rok: „Tentokrát vás zavedeme na jižní Moravu, do malebných Modrých hor, což je název pro pětihvězdí moravských vinařských obcí. Hora je totiž nejen kopec, ale i dávný výraz pro vinohrad. Naše stanoviště bude v Kobylí na Moravě, Jihomoravské vesnici roku 2006. Vysílat budeme z místního Muzea, ve kterém přivítáme půvabnou starostku Kobylí, podíváme se i do sousední Vrbice, do sklepů, které mají až sedm pater – ale pozor ne nahoru, nýbrž dolů! Hrát a zpívat bude Cimbálová muzika Vonica a mužácké sbory. A taky můžete vyhrát některou z krásných cen! Na Jihomoravské vinobraní vás zve průvodkyně pořadem Marcela Vandrová,“ píše Český rozhlas na svých stránkách. Přímý přenos je naplánován na sobotu v 10:00.

DOPLNĚNO:

Rádio Egrensis rozdává vstupenky na vystoupení Františka Nedvěda se synem Vojtou na 8. října. Stačí poslouchat víkendové vysílání.

Rádio Krokodýl rozdává vstupenky a dárky k filmu Columbiana.

Hudební vlny víkendového éteru

Rádio Bonton zprostředkuje další živou nahrávku bez přerušení. ČRo 1 – Radiožurnál nabídne záznam vystoupení TOTO – americké skupiny z losangeleských studiových hráčů z Amsterdamu. Classic FM odehraje koncert na přání, posluchači vybrali Don Giovanni od W.A. Mozarta.

Rockové tipy začínáme tradičně dle abecedního pořádku – Radio Čas Rock v albu týdne na přání posluchačů nasadí Kreyson – Anděl na útěku. Gama Radio nezklame a odvysílá Pink Floyd – Pulse (1995) Live CD 2. Do třetice Rock Radio a Iron Maiden, kteří s albem Seventh Son of a Seventh Son vyhráli „Rockový referendum“, v něm tentokrát svedli souboj kovoví draci.

Tobogán oslavuje, těšte se též na četbu a hry

Dvojka Českého rozhlasu zve posluchače na sobotní talk-show Aleše Cibulky, Tobogan se tento víkend dožívá 250. vydání. Rozhlasové povídání uvádí druhý veřejnoprávní okruh již sedmým rokem. Myšlenka na pořad dle Týdeníku Rozhlas č.38 vznikla již v roce 1990 v hlavě šéfa redakce zábava Ivana Rösslera. V první fázi chystali pořad dva moderátoři (Petr Jančařík s Alešem Cibulkou, později s Jaroslavem Duškem). Nakonec chystá pořad pan Cibulka sám. Pozvání přijaly dámy Eva Pilarová, Yvonne Přenosilová, Jiřina Jirásková.

Druhý tip na rádiové povídání směřuje na Čaj o páté na Hitrádiu FM Plus, pozvání Karla Rychlého pozval atlet-oštěpař Martin Frydrych. Nikdo na světě v letošní sezóně nedokázal hodit oštěpem dál než on. Jaký vlastně je oštěp dnešních atletů? Dokázal by s ním něco skolit?

vikend_tipy_banner_035b

Na Dvojce Českého rozhlasu uslyšíte v sobotu premiéru rozhlasové hry Patnáctiletý kapitán. Na motivy stejnojmenného románu Julese Verna napsal a v roce 2011 režijně nastudoval Dimitrij Dudík. Hudbu složil Petr Mandel. Dramtaturgii obstarala Václava Ledvinková. V hlavních rolích uslyšíte například hlasy herců jako jsou Kryštof Hádek, Ljuba Krbová, Filip Svoboda, Miloš Vávra, Ilja Racek, Miroslav Táborský, Jiří Knot, Zdeněk Maryška, Michal Pavlata a jiní.

Naladíte-li ČRo 3 – Vltava v neděli, uslyšíte první díl Povídek z Hollywoodu od Christophera Hamptona. Osoby a obsazení: Ödön von Horváth (Petr Čepek), Thomas Mann (Svatopluk Beneš), Heinrich Mann (Ota Sklenčka), Nelly, jeho žena (Alena Vránová), Helen Schwartzová (Lucie Trmíková), Bertolt Brecht (Jiří Adamíra), Money (Alois Švehlík), Salka Viertlová (Helga Čočková), Marta Feuchtwangerová (Eva Klepáčová), Vypravěč (František Němec).

Off-air akce českých rádií

Radio City 93,7 zve na plážovou párty v klubu Retro: „Stýská se vám po prázdninách a dovolené? Čeká vás funky show kapely RH Funkiss a plážový breakdance nebo Zumba dance. Tradičně nesmí chybět speciální letní DJ mixy, karibské drinky a go-go girls v plavkách. Vstup je samozřejmě zdarma,“ píše radio City.

Fajn radio zve na První přerovskou cyklojízdu. Město v pohybu aneb První přerovská cyklojízda pro veřejnost startuje ve 13:30 na náměstí Tomáše Garigua Masaryka. Navazuje na projekt Cyklocity Gymnázia J. Škody. Doprovodný program, koncertní vystoupení, nabídka elektrokol, beseda s Městskou policií.

V neposlední řadě zveme na Queens Style Zone 9 (aneb street dance battle) v Marley club Ostrava. Helax 937 zve posluchači na devátý ročník.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .