Český rozhlas už nechce pouštět prezidenta Zemana do vysílání živě, šéf Peter Duhan změnil názor

Pořad Hovory z Lán, který se díky vulgarizmům prezidenta republiky stal jedním z nejznámějších formátů na české rozhlasové scéně, patrně skončí. Generální ředitel Peter Duhan otočil a navzdory svým dřívějším prohlášením nepustí prezidenta do vysílání živě. Sám prezident Miloš Zeman přitom odmítá jakoukoliv formu vysílání, která by v sobě nesla náznak předběžné cenzury.

Foto: Týdeník Rozhlas

Foto: Týdeník Rozhlas

Hovory z Lán zřejmě skončí, zájem mohou projevit privátní stanice

Samotný pořad tedy patrně skončí, jelikož prezident odmítá předtáčení nebo zpožděný přímý přenos pořadu. Pokud by přistoupil na jednu z možností, technici rozhlasu by mohli sporné pasáže cenzurovat předtím, než se dostanou do vysílání.

Zajímavý je v této souvislosti názorový veletoč generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana. Ten ve svých nedávných prohlášeních prezidenta republiky podpořil a odmítl jakoukoliv předběžnou cenzuru vysílání.

Pan prezident zcela přesvědčivě vysvětlil své argumenty kolem slovníku, který použil. Odmítá, a já ho chápu v tomto případě, jakékoli zásahy do původní struktury Hovorů z Lán, to znamená, odmítá předtáčení i odmítá zpožďování vysílání, protože by to považoval za cenzorský zásah. V tomto případě mám ten samý názor,“ sdělil šéf Českého rozhlasu agentuře ČTK v první polovičně prosince po schůzce s Milošem Zemanem.

Ředitel rozhlasu počítá s možným koncem formátu Hovory z Lán

Nyní šéf Českého rozhlasu má na celou věc přece jen trochu jiný pohled. „Příští Hovory z Lán budou vysílány jako předtáčené. To je poslední rozhodnutí vedení Českého rozhlasu. S tímto rozhodnutím jsem seznámil pana prezidenta, které jsem mu zaslal v pátek. Neznám ještě jeho stanovisko, ale lze předpokládat, že s největší pravděpodobností na tuto možnost nepřistoupí,“ uvedl Duhan. Toto stanovisko tlumočil Peter Duhan i divákům internetového vysílání DV TV v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským.

Pokud prezident Miloš Zeman na nabídku rozhlasu nepřistoupí, formát Hovory z Lán zanikne. Pan prezident se dle očekávání nechal slyšet, že předtočení pořadu odmítá.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. Ivo Rottenberg

   To je asi tím, že prezident má z úst hnojník…

  2. libca

   Je to první Pan prezident, který velmi distingovaně hovoří ústy podvedených a zotročených občanů.
   Přijedte někdy k nám a uslyšíte konečně obyčejné lidi, co si myslí.
   Měli jsme dva před ním, ten jeden spával zbalený do americké vlajky a ani nevěděl čemu vlastně
   šéfuje a ten druhý už měl být utopený ve Vltavě. Ti co si na něho stěžují jsou svým způsobem tupci
   a potom ještě parta studentů, která o životě nic neví.

  3. Ivo Rottenberg

   Když hovoří vašimi ústy, tak si je někdy vypláchněte!!!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .