Český rozhlas se stal členem fóra WorldDMB, díky kterému chce zlepšit proces digitalizace

Český rozhlas se začátkem letošního roku stal členem globálního fóra pro digitální rádio WorldDMB. Díky členství bude mít možnost sdílet know-how s ostatními členy a být v kontaktu s uznávanými odborníky na digitalizaci.

cesky-rozhlas-logo-5-651

Rozhlas chce být přirozeným lídrem digitalizace v ČR

Zástupci Českého rozhlasu se mohou zapojit do různých výborů WorldDMB a získat přístupy do globálních on-line databází. Budou mít také možnost nominovat své odborníky na digitální rádio a otázky regulace, technologií či marketingu, kteří budou využívat výhody členství ve WorldDMB.

Český rozhlas svým vstupem do fóra WorldDMB dává opět najevo, že bere digitalizaci velmi vážně a chce být v České republice jejím přirozeným lídrem. Naše členství nám pomůže získat zejména vstup do důležitých technických databází, map pokrytí a můžeme tím aktivně sledovat průběh rozhlasové digitalizace v ostatních zemích Evropy a celého světa. Získáme kontakty na odborníky zabývající se digitalizací. Budeme mít k dispozici také nejnovější informace o jednotlivých zemích, regulaci, vývoji přijímačů, čipů či o klíčových novinkách z oblasti automobilového průmyslu,“ uvedl Michal Koliandr, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz.

Pravidelná účast na workshopech a výměna informací

Každý rok pořádá WorldDMB Automobilový workshop, který je příležitostí pro to, aby se zástupci obou sektorů setkali a diskutovali o nejnovějších tématech. Kromě toho pořádá organizace každoročně řadu mezinárodních workshopů, které se věnují tématům, jako jsou on-air služby, multimédia, pokrytí, regulace, vypnutí analogu, datové služby v automobilech, multistandardní čipy pro automobilový průmysl či navigace.

Český rozhlas o svém členství informoval v tiskové zprávě, kterou médiím poskytl mluvčí Jiří Hošna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .