Český rozhlas otevírá čtvrtý ročník soutěže Česko zpívá

cesky-rozhlas-logo-3-651

Český rozhlas otevírá další ročník rozhlasové kategorie celostátní pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí „Česko zpívá“. Soutěžící, kteří vedle věcných cen bojují i o mediální podporu Českého rozhlasu, se mohou do soutěže přihlásit na  stránkách Českého rozhlasu pomocí elektronického formuláře. Přihlášky mohou zájemci zasílat do 31. ledna 2014.

Letošní ročník soutěže Česko zpívá dozná hned několika změn. Tou nejzásadnější je, že vítěz rozhlasové kategorie nebude jen jeden, ale dva. Rozhodnou o nich nejen posluchači SMS hlasováním, ale i dramaturgové Českého rozhlasu.

Na vítěze čeká kromě věcných cen zejména mediální podpora ze strany Českého rozhlasu. Ve  spolupráci ČRo s agenturou Milana Hermana cena pro vítěze Ceny Českého rozhlasu zahrnuje např. natočení vítězné písně na singl CD, které bude umístěno do hudebního vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu a ČRo Dvojka. Zároveň bude toto CD zařazeno i do testů stanice Radiožurnál. Pokud by v testech uspělo, je velmi pravděpodobné, že vítěznou skladbu budou testovat i soukromá rádia.

Termíny soutěže:
31. ledna 2014: uzávěrka přihlášek
3. února – 2. března 2014: nulté kolo – porota složená z odborníků Českého rozhlasu vybere soutěžící, kteří postoupí do regionálních kol
3. března – 14. března 2014: první kolo – regionální kola, hlasují posluchači
19. března – 8. dubna 2014: druhé kolo – celostátní finále – hlasují posluchači
11. – 12. dubna 2014: vyhlášení vítěze v Trutnově

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .