Český rozhlas mění názvy svých stanic v RDS

dvojkarozhlascz_velkeDOPLNĚNO – Označení programové služby všech stanic Českého rozhlasu v systému RDS se změní. Od pátku 17. května se budou jednotlivé stanice ČRo identifikovat písmenem „R“ a pomlčkou, za kterou následuje název stanice. Označení některých stanic však už bylo změněno před několika měsíci.

Vedení rozhlasu tímto krokem reaguje na novou korporátní identitu, která staví písmeno „R“ do popředí jako symbol instituce veřejné služby. Právě díky tomu může posluchač i pomocí RDS PS identifikovat, že poslouchá právě stanici Českého rozhlasu.

Radiožurnál změní označení z „CR_1“ na „R-ZURNAL“, Dvojka bude mít označení „R-DVOJKA“. Stejný tvar bude mít i označení Vltavy, Reginy a Regionu a většiny ostatních stanic. Za informaci děkujeme Československému DX klubu, kde najdete i detaily označení všech stanic Českého rozhlasu.

DOPLNĚNÍ – Podle informací z diskuze pod tímto článkem bylo označení programu ČRo 1 Radiožurnál nebo ČRo 3 Vltava změněno už 1. března. K 17. květnu by mělo dojít ke sjednocení označení všech stanic Českého rozhlasu.

Autor článku:

Komentáře (5)

  1. juko

   Děkuji za upozornění. Vycházel jsem z dostupných informací, že ke změně má dojít až 17. května.

  2. rdsman

   Čekal bych, že všechny tyto změny se provedou naráz, když už se mluvilo o změně z „CR 1“ na „R-ZURNAL“. Místo toho se třeba „CR 3“ změnil na „VLTAVA“, aby se za dva měsíce zase změnil na „R-VLTAVA“… Asi se řídí heslem „změna je život“ ;)

  3. juko

   Buď se řídí heslem změna je život, nebo jen nemají nic lepšího na práci :-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: