Český rozhlas bude mít nového ředitele, Peter Duhan odstoupí k 3. listopadu

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan překvapil před dnešním zasedáním Rady ČRo, která ho mohla odvolat z funkce. Krátce před zahájením zasedání oznámil svou rezignaci k 3. listopadu. Rozhlas následně povede René Zavoral.

cesky-rozhlas-logo-2-651

Odvolání bylo reálné, Peter Duhan nakonec odstoupil sám

O rezignaci informoval jako první deník E15 na svém webu. „V posledních měsících kritizovaný generální ředitel Peter Duhan podle zdrojů deníku E15 členům Rady Českého rozhlasu před jejich mimořádným zasedáním předal svou rezignaci, a to ke 3. listopadu,“ uvádí web E15.cz.

Někteří členové rozhlasové rady přitom vyzvali Duhana k rezignaci už v předchozích dnech. Ten to však odmítl a nakonec se omluvil i z dnešního zasedání Rady ČRo, kde se mohlo hlasovat o jeho odvolání. Oficiálně opouští funkci ze zdravotních důvodů.

Prozatimním ředitelem bude René Zavoral

Řízení rozhlasu od 4. listopadu převezme nynější zástupce generálního ředitele a náměstek pro program René Zavoral. Členové rady by měli do tří měsíců zvolit nového řádného šéfa rozhlasu, alespoň tak praví zákon.

Členové rozhlasové rady na dnešním zasedání odstupujícího ředitele Duhana, aby již nepřijímal žádná závažná rozhodnutí v oblasti personální, ekonomické i programové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .