Český rozhlas bude mít nového programového ředitele, René Zavoral povýší

cesky-rozhlas-logo-noveNovým programovým ředitelem Českého rozhlasu se o  příštího týdne stane René Zavoral, který nyní působí jako náměstek generálního ředitele pro strategický rozvoj. Po přesunu na novou pozici se stane prvním náměstkem generálního ředitele.

Nejvyšší šéf Českého rozhlasu, generální ředitel Peter Duhan na včerejší schůzi Rady Českého rozhlasu představil své další kroky směřující ke změnám v nejvyšším vedení s účinností od 1. dubna 2013. Do pozice náměstka generálního ředitele pro program a vysílání jmenuje Mgr. René Zavorala, dosavadního náměstka generálního ředitele pro strategický rozvoj.

Post programového náměstka bude zároveň představovat pozici prvního náměstka generálního ředitele. K 1. dubnu nově vznikne samostatná Sekce regionálního vysílání v čele s náměstkem generálního ředitele pro regionální vysílání. Do této funkce Peter Duhan jmenuje Bc. Jana Mengera, dosavadního náměstka generálního ředitele pro program a vysílání. Do pozice náměstka generálního ředitele pro strategický rozvoj bude jmenován Ing. Jiří Svoboda, dosavadní ředitel Českého rozhlasu České Budějovice.

Cílem změn je posílit reformní úsilí v oblasti programu a vysílání. Především půjde o realizaci nové profilace regionálních stanic a vytvoření „národního okruhu“, a dále pak pokračování v profilaci ostatních stanic Českého rozhlasu.

cesky-rozhlas-logo-nove

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: