Václav Kasík: „Tlačí na mě, abych odešel“

kasiksklicemmalyGenerální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík cítí politický tlak na svou osobu.

Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny. Zároveň si Kasík myslí, že bude z funkce brzy odvolán, rozhovor dokonce sám inicioval. V rozhovoru se chválí dokončenou rekonstrukcí části historické budovy na Vinohradské třídě. Podle jeho slov skončilo období provizoria a jedná se o dobrý kus odvedené práce. „Na pozadí toho mě ale až téměř uráží, že je činěn nátlak, abych odstoupil,“ řekl Kasík.

Odmítá, že by se jednalo o společenskou či jinou aktivitu. Tlak na něj vyvíjí prý především lobbisté, jejichž „záběr je různý a konkretizovat se to nedá„. Na otázku, co mu říkají tito lobbisté, odpovídá: „Že je rozumné, abych odešel, neboť budu stejně odvolán.“ Přímo se nevyjádřil, zda jsou mezi lobbisty i jejich prostředníci, například jako rozhlasoví radní.

Spekulace o odvolání ředitele Kasíka se zjevují delší dobu:
Aktuálně.cz: Kasík končí v Českém rozhlase
Václav Kasík ve funkci setrvá

Autor článku:

Komentáře (2)

  1. Ivo Rottenberg

    Je to sice dramaturgicky dobré. Jde však o pouhou koupii činohry s volbou ředitele televize. Rady přece postupují dohodnutým postupem, který si však samy stanoví. Jediné, co vědí předem, je vítěz celého řízení, ať je to na jedno, dvě nebo tři kola. To se zkouší trpělivost těch, kteří ještě věří v demokratickou volbu.

    1. Jose

      No, jo. Jenže s drobnou změnou. Zatím co Rada ČT stála za ředitelem ČT. Tak Rada ČRo stojí proti řediteli ČRo.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .