V rozhlase se prý porušovaly licenční podmínky

radiotv22Zásadním bodem jednání se na rozhlasovém poli stalo odložení účinnosti nové metodiky pro stanovení intenzity elekrotmagnetického pole a pokrytí rozhlasovým signálem. Odkládá se do doby, než vstoupí v účinnost vyhláška ČTÚ. Vše proběhlo na základě sdělení Českého telekomunikačního úřadu.

Rada dostala hned několik podnětů od posluchačů, jeden se týkal pořadu Doteky víry (vysílá ČRo Radiožurnál). Na porušování licenčních podmínek Rádia ČAS FM došla řeč také, posluchačům se nelíbí ani soutěž „Milionová bankovka“ (Rádio Impuls), podnět byl adresován finančnímu úřadu.

Provozovatel JUKE BOX dostal souhlas se změnou územního rozsahu vysílání, program Rádio Čas FM mění stanoviště kmitočtu Blansko (97,7 MHz/200 W) na Blansko-město 97,7 MHz/200 W. Zároveň ale podle RRTV Rádio ČAS FM na brněnské frekvenci (95,5MHz) odvysílal počátkem ledna odlišný program, než který je uveden v licenčních podmínkách. Stanice musí nápravu provést „ihned“.

S První rozhlasovou zastavila Rada správní řízení o změně rozsahu vysílání, mělo dojít ke změně stanoviště kmitočtu Praha – Strahov 103,7 MHz/1 kW, provozovatel programu Oldies Rádio Olympic ale vzal žádost zpět. Může však dojít k převodu obchodního podílu jediného společníka CITY MULTIMEDIA na třetí osoby, doktor Petr Dvořák má 55% podíl, společnost MEDIA BOHEMIA pak 45%.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .