Tým Radiožurnálu posílí žena

mve_maleAKTUALIZOVÁNO – Moderátorský tým prvního okruhu ČRo – Radiožurnálu – rozšíří v pátek 5.června nová žena.

Z programových plánů, které na svém webu zveřejnil Český rozhlas, vyplývá, že jí není nikdo jiný než Michaela van Erne, ta v předposledním květnovém týdnu opustila řady moderátorů Frekvence 1. Poprvé se na Radiožurnálu objeví v pátek 5.června v čase 15:00 – 17:30, dále potom v sobotu 6.června v čase 14:00 – 18:00. Celý následující týden se pak ke slovu dostane v odpoledním vysílání (15:00 – 17:30) mimo pátek a pak opět o víkendu (14-18). Střídat se bude s dalšími kolegy. Moderátorka si přízeň posluchačů získala zejména svým profesionálním a kultivovaným projevem.

Michaela van Erne má za sebou působení v jiných rozhlasových stanicích, jejím zatím posledním působištěm byla již zmiňovaná stanice Frekvence 1. Začínala tu v červenci roku 2006, z počátku jí byl vyhrazen víkendový blok s názvem Víkendový express Frekvence 1 (15-19), jednalo se o víkendovou informační mozaiku. V lednu následujícího roku vystřídala Terezu Pergnerovou a přes rok tak moderovala ve všední dny v čase 13-15 pořad SuperStory (posléze pojmenováno na SMS Show). Kontaktní pořad řešil radosti a strasti posluchačů prostřednictvím SMS či telefonátů. Současně byla průvodkyní nočního proudu, který mívá stanice předtočený. Po programových změnách v březnu 2008 se ale opět musela spokojit s víkendovým vysíláním (11-16). Současně zastupovala moderátory Tomáše Krejčíře či Dianu Kobzanovou. Na F1 naposledy moderovala v předposlední květnovou neděli (17-21).

zdroj foto: archiv Frekvence 1


 

AKTUALIZOVÁNO:

Dnes nám tiskové oddělení Českého rozhlasu informaci o příchodu nové posily potvrdilo. Děkujeme Mgr. Nicole Tobiškové, marketingový a PR manažer, za obsáhlý životopis nové moderátorky. Uvádíme nyní nejzajímavější údaje z jejího pestrého života.

Svou rozhlasovou kariéru zahájila v pražském rádiu City v roce 1994. Z počátku zastávala pozici recepční (kde vyřizovala náležitosti s posluchači), postupem času se vypracovala k funkci produkční (dozor nad průběhem vysílání, příprava zvukového obalu, střih a další). V roce 1997 v rádiu skončila, to zastávala pozici moderátorky a programové asistentky. Spolupodílela se na vysílacím schématu, na starosti měla technické i mluvené odbavování vysílání ve studiu, moderování soutěžních a společenských akcí mimo rádio.

Následující rok trávila v rádiu Stadsradio Vinen 106,5 FM, v Nizozemí trávila delší čas. V tomto rádiu působila jako moderátorka, starala se i o asistenční práce. V následujících letech v Nizozemí měla na svědomí práce v neziskovém klubu zabývající se výchovou a výcvikem psů. V roce 2001 se vrátila zpět do České republiky, v ČRo Regina moderovala a technicky odbavovala večerní vysílání. Pět let pak trávila v rádiu Kiss 98 FM (2001-2006). Mimo moderátorskou činnost opět odbavovala techniku. Díky své znalosti mnoha jazyků (angličtina – výborná slovem i písmem, holandština (vlámština) – výborná slovem, velmi dobrá písmem, ruština – dobrá slovem i písmem a němčina – dostatečná) překládala rozhovory se zahraničními interprety, pořádala rozhovory na tiskových konferencích. V letech 2006 – 2009 moderovala na Frekvenci 1. Na svém kontě má působení i v televizi, pro TV Brno připravovala a moderovala pořad AUTOrelax.

Michaela van Erne je pro práci v Českém rozhlase rozhodně plně kvalifikovaná. Kromě již zmíněných výborných jazykových znalostí prošla dvouletým kurzem rétoriky, ten absolvovala v Jazykovědném ústavu při FAMU, zde se zaobírala verbálním projevem, artikulací, dikcí a modulací hlasu. Pro zajímavost zmiňme i její zájmy:  kromě kynologie (je ve výboru Klubu chovatelů československého vlčáka) je hlavním zájmem sport – v minulosti se zabývala lyžováním, moderní gymnastikou, házenou, rychlostní kanoistikou nebo také softballem, tomu se věnovala na vrcholové úrovni. Cizí jí není ani hudba, hraje na elektroakustickou kytaru, skládá hudbu a píše texty.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .