Stříbrný vítr – týdeník o ženách s duší na ČRo Brno

cro_brnoV sobotu 8. ledna startuje na vlnách Českého rozhlasu Brno nový pořad Jaromíra Ostrého. Stříbrný vítr se věnuje „ženám, které mají duši„.

Jaromíra Ostrého budou moci posluchači naladit na ČRo Brno každou sobotu v 11:00 v rámci nového formátu Stříbrný vítr. Prvním hostem bude Livie Klausová, první dáma České republiky. S výraznými osobnostmi se mohou posluchači potkávat nadále, v pokračováních se setkají se Zitou Kabátovou, Evou Pilarovou, Vlastou Chramostovou či Emílií Vašáryovou.

PSALI JSME: ČRo Brno zpříjemňuje odpoledne Siestou

Po názvu rozhlasového pořadu se chce, aby byl originální, dostatečně vypovídající, aby si ho posluchači oblíbili, lehce zapamatovali, aby se dobře vyjímal v programovém schématu,“ vysvětlil Jaromír Ostrý důvody, proč se nový pořad ČRo Brno jmenuje právě Stříbrný vítr. „A člověk hledá a nenachází a trápí se a vzdává to a dokonce si říká, zda by nebyl možný pořad bezejmenný. A pak, když už beznaděj dostupuje vrcholu, to přijde. Z ničeho nic. Najednou se vám v hlavě usídlí Stříbrný vítr a ne a ne z mysli. A je po originalitě. Akorát ten pocit, že jste to trefili, zůstává,“ dodává.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Václav Kadlček

  Že nový pořad? Kde jste na toto přišli? Tohle se vysílá už rok na čro 2 Praha v sobotu v 16, o tom neví ani radiotv.cz. To je jen důvod jak vyplnit čas na regionálním rozhlase, třeba využitím starého pořadu z čro 2 Praha možná i se stejnými osobnostmi, to znamená, že na tom Brně budou jako reprízy? Že se v tom nevyzná ani srver zabývající se rádiama, svědčí o binci na čro. Pan Ostrý má docela zkušenosti s režírováním těchto stanic, není mu tu divné, že dělá dvě paralelně vedle sebe.

  1. Martin Petera Autor příspěvku

   Dobrý den, pane Kadlčku. O tom, že program Stříbrný vítr vysílá ČRo 2 – Praha, samozřejmě víme – konkrétně (kdyby Vás to zajímalo) od února 2010. Nemějte obavy :) Pro posluchače brněnského regionálního studia Českého rozhlasu se ovšem jedná skutečně o novinku. Na ČRo Brno budou vysílány reprízy z ČRo 2 – Praha.

 2. Václav Kadlček

  Taky Vás Zdravím, pane Petero. Když to víte, tak proč to neuvedete ve článku zrovna pro zprůhlednění situace. Promiňte, ale pořad který je v éteru už skoro rok, tak to není nováček, nebo možná fiktivní, spíše podvod, navíc v ČRo Taky by mě zajímalo jestli se tam ten pořad přetěhuje, nebo poběží stále i na čro 2 Praha o 5 hodin později, což je pro stejný pořad brzo. To znamená, že by vpostatě se mohl vysílat ve stejný čas pro pořádek, což tady pan Ostrý někdy měl že vysílal na Čro Brno a pouštěl to i přes Čro 2 Praha, to znamená že nejsou potřeba 2 okruhy, ale jeden.
  Dnes odpoledne jsem slyšel upoutávku na pořad Tobogán na čro 2 Praha, ve kterém bude hostem Eva Pilarová a podívejme se, poběží též v sobotu v 11. Ale to jsou mi náhody. Tak co pan Ostrý teda chce? Že stanice Brno bude vysílat pořady Čro 2 Prahy v jiném pořadí? Vlastně ono to není jen o Stříbrných Větrech,
  včera v 7 večer jsem na Brně zaslechl, kam se zvířecím dárkem, něco na způsob poradny, která je typická pro dopolední Čro 2 Prahu, Na Štastné vlně taky je už na obou stanicích, toulky českou minulostí, v Kávě o čtvrté říkal pan Ostrý že chce více komunikovat s posluchači na čro2, takže něco jako Siesta. Tak teda sjednocení? Takhle nějak ještě reformovat regiony. A okruh čro 2 nechat pro jiné okruhy třeba 4 nebo 6, však víme. V podstatě to není špatná cesta takto nenásilně, pomalu pozvolna, možná trochu tajně sjednotit 2 a 5 a pak jedno zrušit, pro to by tohle dlouhé prozatímní prolínání bylo dobré, ale jen se bojím, aby to nezůstalo nadobro!

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .