Rozhlasová diginovela byla poslanci schválena

psmalaPoslanci dnes na svém zasedání schválili novelizaci vysílacího zákona č. 231/2001 (Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání) a Zákona o Českém rozhlasu.

Tzv. rozhlasovou diginovelu poslancům předložili Petr Pleva, Petr Tluchoř, Olga Zubová, Vítězslav Jandák a Michal Hašek. Zákon mimo jiné upravuje přechod rozhlasového vysílání do digitální podoby.

Autor článku:

Komentáře (3)

 1. Jose

  Možná by nebylo od věci, napsat nějaké konkrétní údaje, tedy od jakého data to je platné. A co konkrátně přesně bylo schváleno. Když jsem se to pokusil vyhledat, 5x jsem se dostal na ,,starý zákon“ , ale nikoli na tuto novelizaci.
  Jen se o tom všude diskutuje a na ty diskuse jsem se dostal na mnoha místech taky. Ale vlastně do teď nevím, co tedy přesně schválili. Takže o čem se diskutovalo.

  1)3 celoplošky místo 1 celoplošky bude moci vlastnit a provozovat stejná firma. Konečně tedy až to začne platit, přestane být E2 mimo zákon a považuji to za rozumný kompromis.

  2)Počítání celoplošky od zásahu 80% obyvatel ČR, místo původních 70%, považuji též za rozumné řešení a dostání se jediným možným způsobem ze stavu, který napáchala RRTV ruku v ruce s ČTÚ a který byl hodně podivný. Pokud by k tomu nedošlo a nebylo to schváleno, tak odebírání kmitočtů, vracení licencí a z toho plynoucí arbitráče vůči ČR si neumím představit. Je pravdou, že se tím zakamufloval bordel, který způsobila především RRTV. Ale myslím si, že to prostě udělat jinak nešlo. Nežli jít v tomto případě privátním stanicím na ruku a takto to upravit. Podle mne to bylo nejméně bolestivé řešení. A jediné přijatelné.

  3)Regionální odpojování programu do 15% základního programu. Toto je mi osobně úplně jedno. Ale jiným asi ne. Některé skupiny chtěli odpojovat cokoli a jakkoli zcela bez omezení, jiné naopak odpojování zcela zakázat a neodpojovat vůbec nic. Na konec se tedy dohodli, že to bude do těch 15%. Dobře tedy. Je to jejich kompromis, na kterém se shodli a nechť tomu, tak tedy je. Když se na tom všichni shodli a všichni chtějí mít možnost odpojit 15% původního programu.

  4)Prodloužení všech licencí do roku 2025. Toto mne zajímá nejvíce. Do poslední chvíle byl také návrh aby to bylo jen do roku 2020. Takže mne v prvé řadě zajímá, zda opravdu prošlo 2025 ??? Za další toto jediné považuji za ŠPATNÉ a to za velice, velice špatné a zlé. Žádné licence se prodlužovat NEMĚLY. Toto je neuvěřitelná lumpárna. A bude to mít ty nejnegativnější dopady, jaké je možné si vůbec představit. Byl zároveń i návrh aby tento bod byl zcela vypuštěn. Zajímalo by mne, co tedy prošlo ?
  2020 ? 2025 ? Nebo zrušení toho bodu ?

  1. Martin Šinkovský Autor příspěvku

   – Prodloužení licencí do roku 2025.
   – Regionálně odlišného programu může být 15 procent.
   – Celoplošky budou počítány opravdu od 80 procent.

  2. Jose

   – a u jedné stejné společnosti, tedy 3 celoplošky, na místo 1 ???

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .