Redaktorka Radiožurnálu zažádala v Kanadě o azyl

cromaly2Vedoucí redaktorka romského vysílání z redakce Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu pro národnostní menšiny Anna Poláková společně se svou rodinou požádala v Kanadě o azyl.

„To, že jsme se rozhodli požádat o azyl vůbec nesouvisí s mou prací v rádiu, ale neustálými útoky na mou rodinu a radikalizací společnosti,“ uvedla Anna Poláková v e-mailu, který zaslala 2. června 2009 ředitelce zpravodajských stanic Českého rozhlasu Haně Hikelové. „Podle materiálů, které mi nechala Anna Poláková k dispozici, čelila její rodina v poslední době nevybíravým útokům. Uděláme po dohodě s právníky všechno proto, aby byly řádně došetřeny.“

Český rozhlas dále v tiskové zprávě uvádí: „Český rozhlas je silně znepokojen rostoucím počtem rasově motivovaných útoků a sílící radikalizací společnosti. Tyto negativní projevy nesnášenlivého a xenofobního jednání některých jedinců se dotýkají samotného Českého rozhlasu a jeho zaměstnanců.“

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. Jose

  Sice si zrovna zase po dlouhé době hraji s Amarokem a např jsem před nějakou chvilkou objevil tohle rádio http://www.waynetheboogieman.com/boogiemannetwork/playing.html což jsou opravdu zcela dokonalé cajdáky… docela dobře se bavím. Ale jinak mne dvě informace dnešního dne vůbec netěší. Tohle je jedna z nich. Kde to jsme ? Kdo bude další na řadě, máničky ? Nebo kuřáci nebo kdo ? Nazachází to už opravdu trochu daleko ? A tohle máme trpět ? Jsem taky silně znepokojen ! Nemám si pomaličku taky hledat cílovou zemi a není na čase vypadnout z tohohle bordelu, než to zde nacionalisti převezmou úplně ? A co ten chlap na postu nejvyšším, neměl by zajít k doktorovi ? To je ta druhá informace. Netvrdne už mu mozek, jako Stalinovi ? Co to plácal o tom, že nemají chodit lidé k volbám ? To už evidentě odkrývá svou pravou tvář a chce smést Topolánka, ať to stojí, co to stojí, dovolil si moc, ozdravět ODS, kterou ten současný nejvyšší zprasil. Neučást u voleb by znamenala nevídaný úspěch KSČM. Chce ten nejvyšší aby vyhrála KSČM, když dva dni před volbami veřejně vyzývá k neúčasti ? Nebo hraje pro fašisty a jsou mu milejší, nežli demokracie, zastoupená ODS, Zelenými i ČSSD a chce aby uspěla DS ? Zdá se, že tomu tak je. Když se zde mohou dít takové věci, že redaktorky ĆRo emigrují do Kanady a do dnes nikdo nezakázal ani KSČM ani DS.

  1. Rumcajs

   Náhodou je to super oldies rádio, přesně tyhle cajdáky, jak píšeš, si přehrávám na svém kotoučáku Tesla B4. Je jako nový a mám k němu i spoustu náhradních dílů i asi padesát čistých, ještě originál zabalených, pásek. Předem však upozorňuji, že není na prodej. Jinak s tebou souhlasím na 100%, ještě bych doplnil, že u nás i na Slovensku působí i ortodoxní komunisté což je také velice špatné. Zde je link:
   http://www.komunisti.sk
   A já jen doplním, že tato strana by měla být zakázána také, stejně jako DS či anarchisté a fašisté. A samozřejmě KSČM, která je bohužel stranou parlamentní. Když už od nás emigrují i redaktorky ČRo tak to je hodně na pováženou.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .