Radiožurnál příští týden představí několik novinek

radiotv22Český rozhlas 1 – Radiožurnál nabídne svým posluchačům od 30. března několik programových a personálních novinek.

Vedoucím nově vzniklé Redakce reportérů se 1. dubna stane MIROSLAV MOTEJLEK. Redakce bude fungovat pro obě zpravodajsko–publicistické stanice, tedy pro Radiožurnál i Rádio Česko. 1. května se členem této redakce stane ONDŘEJ SUCHAN.

V Ranním Radiožurnálu dochází k obměně hlavních zprávařů – od 30. března se budou po týdnech střídat KATEŘINA CAUSIDISOVÁ a PAVEL PROUZA. Hlavní zpravodajské relace v 6:00, 7:00, 8:00 a v 9:00 hodin budou autorsky připravovat LENKA ŠUMOVÁ a MARTIN KŘÍŽEK. Od 30. března se v Ranním Radiožurnálu dosavadní hlavní zpravodajská relace Ozvěny dne přihlásí pod novým názvem Právě dnes.

Víkendový Ranní Radiožurnál bude trvale moderovat DANIELA KARAFIÁTOVÁ, dosavadní moderátorka ROMANA NAVAROVÁ zůstává nadále moderátorkou Nočního Radiožurnálu a nově i odpoledního Víkendového Radiožurnálu.
Od 1. dubna bude hlavní moderátorkou pořadu Stalo se dnes VERONIKA SEDLÁČKOVÁ, která bude zároveň moderovat i na Rádiu Česko.

Obsahové změny se dotknou především Ranního Radiožurnálu, kde dojde k posílení zpravodajství a vlastní agendy. Po roce a čtvrt se v ranním schématu opět objeví krátký publicistický formát. V 6:40 a v 8:40 se nově ve vysílání objeví fejetony. Nepůjde ale o fejetony jednoho autora (jako tomu bylo v případě tehdejších pravidelných ranních poznámek IVANA HOFFMANA). Ranní fejetony budou od 30. března připravovat především bývalí politici a diplomaté. Ve vysílání tak budou zaznívat postřehy například MIROSLAVA MACKA, IVANA FIŠERY, MAGDALENY VÁŠÁRYOVÉ, MILOŠE ZEMANA nebo JANA KALVODY. Tento tým se bude nadále doplňovat.

Jednou z dominant odpoledního vysílání se od 30. března stane pořad Pod kůži, který se přesouvá z Dopoledního Radiožurnálu. Reportážní pořad tak bude nově nasazen do vysílacího času 14:35 až 15:00 hodin.

Ke změně dojde i ve víkendovém schématu. Do sobotního času 12:35 až 13:00 hodin bude zařazen pořad Děti vám to řeknou.

Ranní Radiožurnál a dopoledního Hosta Lucie Výborné výrazně podpoří také dubnová reklamní kampaň. Jejím hlavním mottem bude slogan „Se vší pokorou: Jsme výborní!“. Ústředními postavami vizuálu, jehož autorem je agentura AG Geronimo, jsou LUCIE VÝBORNÁ a JAN POKORNÝ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .