Radiožurnál díky hokeji bodoval na webu

hokejistaPřímé přenosy české reprezentace překonaly rekord poslechovosti Radiožurnálu na internetu. Sedmnáctidenní maraton hokejového vysílání ocenili zejména posluchači ze zahraničí.

Největší nárůst poslechovosti na internetu zaznamenal ČRo 1 – Radiožurnál ve středu 11. května, tedy v době utkání českého týmu s americkou hokejovou reprezentací (36 tisíc spuštění streamu), při pátečním semifinále se Švédy to bylo o 4 tisíce méně. Nedělní utkání o bronz zaznamenalo 18 tisíc spuštění. „Historicky jde o nejvyšší poslechovost Radiožurnálu přes internet. Samozřejmě nám nahrálo to, že hlavní zápasy se hrály už po 16. hodině. Podle reakcí posluchačů byl obrovský zájem o poslech i v zahraničí. Pro Čechy, kteří byli v době šampionátu v cizině, jsme byli jediným médiem, se kterým mohli zápasy sledovat v přímém přenosu,“ reaguje Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu.

K TÉMATU: Radiožurnál chystá obsáhlé hokejové zpravodajství

ČRo 1 – Radiožurnál překonal na internetu dlouhodobě nejposlouchanější rádio Evropa 2. Jan Rosenauer, vedoucí internetu Radiožurnál, k tomu poznamenal: „Už statistiky z přenosů zápasů ve skupinách nám potvrdily, že na našem webu posluchači hokej ‚hledají‘, proto jsme pro klíčová utkání rozšířili propagaci živého vysílání. Poprvé jsme využili masivní promo na hlavní stránce rozhlas.cz, díky kterému si zájemci mohli jediným kliknutím pustit hokej. V podpoře nám pomohly i naše facebookové stránky a mailing odběratelům rozhlasového programu.“ Data obsahují informace o poslechovosti serveru play.cz a také z měření ČRo Online.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .