Radio Čas Rock spustilo ostré vysílání

radio_cas_rock

Od středy vysílá Radio Čas Rock naostro, plné vysílání bylo spuštěno na ostravském kmitočtu 89,5 FM. Brzy se dostane také na internet.

Rocková mutace Radia Čas Rock vysílá od středy 25. května v naostro, informaci uveřejnila stanice na adrese Facebook.com/casrock.cz. Testovací vysílání bylo spuštěno v sobotu 21. května v 10:10. Radio Čas Rock nyní jedná s provozovateli internetového vysílání, stream by měl být spuštěn v nejbližších dnech. Web stanice najdete na www.casrock.cz, prozatím se stránky připravují.

SOUVISEJÍCÍ: Radio Čas Rock testuje, od středy naostro

Zvukový obal je stejný jako u ostatních mutací Radia Čas, samozřejmě hlavní motiv doplňují kytary. Jak uvedl server Mam.cz, Radio Čas spustilo v květnu novou grafiku, přičemž popový okruh nasadil dvě varianty – „Hrajeme nejvíce českých a slovenských písniček„, resp. „V pohodě„.

Autor článku:

Komentáře (13)

 1. Jose

  Můžete někdo podat přesné a pravdivé informace o těch frekvencích ?
  V minulém článku zde bylo napsáno, že ČAS ROCK jede 89,5 FM a 89,7 FM.
  V každém případě ČAS ROCK má dle LICENCE jet na 89,5 Třinec, 89,7 Opava
  a 102,4 Frýdek Místek.
  Přičemž na 102,4 nejel a jel tam normální ČAS, což je porušení licenčních podmínek
  pro přidělenou frekvenci 102,4, která byla udělena pro program ČAS ROCK
  a nikoli pro program ČAS. Nyní dokonce píšete pouze o frekvenci 89,5 FM.
  To znamená, že na 89,7 jede také pouze ČAS ? A tedy také v ropzporu s licencí,
  protože i 89,7 udělila RTV pro program ČAS ROCK a nikoli pro program ČAS.
  Jak to tedy je ? Jak zdůvodnil p.Pařízek, že program ČAS ROCK není vysílán,
  tam, kde má být vysílán, tedy na frekvencích 89,5 a 89,7 a 102,4 ?
  Jak se k této situaci staví RRTV ?

 2. Jose

  Mimochodem na kterých frekvencí má v této chvíli jet program Dálnice, který také nejede…? Tedy, jak čtu v diskuzích, někde je cosi vysíláno, jinde je vysíláno ticho… Kdy se p.Pařízek udělá pořádek v bordelu, který tady vyrobil ?

  1. Václav Kadlček

   Když bys Čas normální bral takto, tak to by neměla ta stanice od začátku mít jinou mutaci než Ostravskou, protože všechny další moravské dokrývače byly udělovány Čas FM, nikoli Čas OLomoucko, zlínsko a já nevím co. Pak ještě oficiálně Čas-rock. Jinak nevím, jesli byla odsouhlasena změna z rocku na normální Čas, jako u Čas-country.

   Dálnice: Vlastnoručně jsem naladil tyto kmitočty, které byly zapnuté na ticho: Vyškov 91,9 a sousední Holubice 96,1(viděl jsem anténu pouze na příjem) Kolem těchto pravidelně jezdím a už rok je na nich stejná situace. Občas zajedu i na Vysočinu. Tam už jsem na primárním kmitočtu Jihlava 99,4 poslouchal normální vysílání, hlavně minulý rok, ale před tydnem jsem byl po dlouhé době v tomto kraji a na 99,4 bylo taky ticho. Ještě tuším Matyas psal tady, pochopil jsem, že na dalších dvou západně od Jihlavy též bylo vysíláno ticho. Mělo by jít o Mirošov 98,3 a Ostředek 88,6.
   Je možné že jsem ještě naldil tiché Heršpice 94,2, ale v zarušené brněské aglomeraci si tím nejsu jist a zkusím to prověřit a taky zkusím mezi Brnem a Jihlavou.

  2. Jose

   Ne, pozor tam platí novelizace a ty regionální stanice se mohou lišit až v 15% svého vysílání, tj. za dobu 24 hod jednoho dne se mohou lišit v 3 hodinách a 36 minutách. Které může být u každé zcela jiné. A do toho si mohou dát místní oblastní znělky, místní zprávy, místní reklamy. A je to všechno naprosto v pořádku a souhlasí to a je to stále stejná stanice. Tak kolik zaberou místní zprávy ? 5 minut ? Kolik místní reklama ? 5 minut ? Kolik znělka ? Pár vteřin ? Kolikrát tam mají místní zprávy za den ? 3x ? Nebbo 5x ? No prostě může se to lišit v 15% což je 3 hodiny 36 minut. To je odsouhlaseno poslanci a podepsáno prezidentem a platí to.
   Takže to je naprosto v pořádku a může existovat regulerně, regionálních, různých Časů kolik chce. Ovšem něco jiného je tzv. FORMÁT tedy hudební styl, co budou hrát a ten samozřejmě libovolně měnit nesmí, protože na základě něj dostali licenci. V opačném případě, když by hráli něco jiného nežli mají v licenci, tak by tu licenci porušovali a je to podvod, protože mohla být tedy udělena někomu jinému, který by hrál právě to, na co byla udělena.
   No a oni ty licence mají 3. Jednu na český POP, druhou na Folk, country a oldies.
   A třetí na Rock. No a ta zápletka v tom Brně zpočívala v tom, že oni dostali licenci na český pop, ale začali tam svévolně hrát Folk, country a oldies. Dostali od RRTV za to důtku. A tak si zažádali o změnu. RRTV jim vyhověla a pro Brněnsko opravdu platí zcela jiný formát nežli pro jiný Čas a to ten formát Folk, country a oldies. Takže tu licenci na tento formát tam mají a je to v pořádku. Tam jde o to, že tu licenci s tímto formátem nedostali a spustili ho neplánovaně a proti udělené licenci, protože se tam chystala folková mutace radia Haná a Country rádio z Prahy a oni je tímto podvodem vyřadili ze hry a RRTV jim tu změnu dodatečně schválila a dotyčným stanicím řekla, že už tam Folk a country je a že už tam nejsou potřeba. A CR se s RRTV do teď v této věci soudí.
   No a licence se vždy vztahu k jednotlivému přesně vymezenému vysílači. A Čas Rock má udělené od RRTV 3 frekvence. Takže po těch 3 frekvencích by mělo běžet vysílání stanice ČAS ROCK. Pokud tam běží něco jiného, je to zase podvod, ale opačně. Licence ČAS ROCK je prostě na tyto 3 vysílače 89,5 Třinec, 89,7 Opava
   a 102,4 Frýdek Místek. Takže by mne zajímalo zda po všech třech jede opravdu ČAS ROCK, pokud po nějaké nejede, tak termín, kdy po ní pojede, protože samozřejmě mohou být nějaké technické problémy za které nemohou atd. No a pokud tam někde na některé z nich nejede a pojede tam ČAS s formátem český pop. Tak zda jim RRTV povolila další vyjímku, tedy změnu licence pro tu frekvenci. Zda je to tedy v souladu ? No a pokud tam ani nepojede ani žádnou vyjímku nemá… Tak pak už je na místě otázka, kdy hodlá RRTV zakročit ? Takže mně jen zajímá, jak to tedy je…
   Jede po všech 3 ROCK nebo ne ? Má vyjímku nebo ne ? Zakročí RRTV nebo ne ? Atd.

  3. Jose

   No a jinak jak píšou v článku, že má 2 popové mutace. Tak to je taky úplně jedno, těch může mít tak třeba deset a je jedno jestli v jedné bude hrát 1x Gotta a 3x Vondráčkovou a v druhé 3x Gotta a 1x Vondráčkovou. To je úplně jedno a to je jeho věc. Ale musí to držet ten formát.

  4. Jose

   No a pokud si dobře pamatuji, tak s těmi formáty byl zatím průser za celou dobu 3x. Za prvé Pařízek, který tedy v Brně pustil Folk a county a oldies místo POPU.
   Za druhé MEDIA BOHEMIA, také shodou okolností v Brně, když koupili AZ RADIO a předělali ho RADIO MAGIC a pustili si tam vesele program HITRADIA a opomněli si zažádat o změnu licence, která zněla na ROCKOVÉ RADIO. Tak pak aby to vyřešili tak chudáci musili v noci hrát rock. A byla to děsná sranda, jak jsou pitomí a že se jim tohle mohlo stát. No a po sloučení HEY, kdy dva různé programy a to Poctivý rock a Hey, česky a nej bylo sloučeno na komprios Rockové hity a sport a nasraní posluchači podávaly k RRTV podněty, zda je program Rockové hity a sport opravdu dostatečně rockovým programem. Ovšem RRTV to prověřili, tvrdí, že ano, že je to v souladu, tak je tedy asi HEY rockové rádio a je to v pořádku. No takže tohle bude 4 průser v pořadí a zase u Pařízka, tedy pokud na těch 3 frekvencích nepustí ČAS ROCK anebo pokud nemá, či v dohledné době nebude mít vyjímku na změnu licence.

  5. Martin Petera

   To Jose: Dovolím si dodat pro přenost, že v článku není uvedeno, že by mělo Radio Čas dvě popové mutace :). Pouze zvukový obal (jednotlivé jingly) jsou vytvořeny ve dvou variantách – stejné jingly, pokud bude následovat česká nebo slovenská skladba, zazní v jinglu „Hrajeme nejvíce českých a slovenských písniček“, má-li následovat zahraniční song, v jinglu se objeví slogan „V pohodě“. Toliko pro upřesnění.

  6. Jose

   Aha pardon, tak to jsem špatně pochopil, ještě, že jste to uvedl na správnou míru…A jak je to tedy v této chvíli s tím ČAS ROCKem jede po 3 nebo po 2 nebo jen po jedné fekvenci ?

 3. Martin Petera

  V sobotu 21. května začalo Radio Čas Rock na 89,5 FM, o pár dní později se připojilo na frekvenci 89,7 FM. Podle oficiální tiskové zprávy na 102,4 FM vysílá popový okruh pro Frýdecko-Místecko (jeden ze tří kmitočtů, které nahrazují pokrytí vysílačem 89,5 FM). Okruh 102,4 FM je pro pop oficiálně uznán (možná původně byl zamýšlen pro rock, nakonec proběhla změna). S Dálnicí je to trochu složitější, tam se pro některé kmitočty koná nové řízení.

  1. Jose

   Dobře. Původně tu 102,4 dostal na ROCK to vím 100%, čili ne že byla zamýšlena, to také, ale především byla za tím účelem přidělena. Dobře, takže hodlá tam mít pop, říkáte, že mu to RRTV posvětila, tu změnu. Tak já si jí tedy jako rockovou frekvenci umažu. Dobrá.

  2. Jose

   No, Dálnice, o té se toho zde i jinde napsalo dost a asi ještě napíše. Dostal nesmyslně přiděleno x frekvencí…. Poškození, kterým by to rušilo jejich rádia se samozřejmě ozvali a dali to k soudu. A soud mu to típnul. No, tak něco vrátil. Na něco proběhnou řádná výběrová řízení a dostane to třeba někdo úplně jiný, to je jasné a to je zcela v pořádku. Ale něco mu přece zůstalo a na tom něčem může tu svoji Dálnici klidně vysílat, ne, když o to tak stál ? Nesebrali mu úplně všechno.

 4. demis

  Hlavně že opravdu hrají rock a né pop rock jako Hey nebo spousta dalších rádií.
  jsou to názory zase rock atd ale všichni hrají POP ROCK a to se už nedalo poslouchat.
  Jsem překvapen složením a po dlouhé době slyším z étéru Boston, Deep Purple, Pink Floyd, Jimiho Hendrixe, Davida Coverdale, Rainbow, White Snacke, Styx, Foringer, Katapult a Janes Joplin. Taky AC/DC, Beatles, Yes, Zeppeliny, Nazareth a mnoho jiných které nikdo už nepřekoná a hlavně, že se líbí i mladým a čumí jak to hrálo a hraje starým dědkům no prostě paráda. Jen tak dále a hlavně se nezkazit jako Hey a spousta popovách rádií kteří si myslí, že pouští rock. Konečně nemusím poslouchat jenom satelitní rádio. Tohle není jenom můj názor ale všech kolem co mne na rádio upozornili. Super, super, super.

  1. Jose

   Tak popová rádia hrají prostě POP, na těch se rock nehraje. HEY je pravda hodně, hodně slabý, nic méně nějaké ty Purple a Zeppeliny a Flody tam zahrají taky, sám jsem je tam slyšel tuším včera….
   Nic méně ne všechna rocková rádia jsou jako oni, tedy Beat, Gama, Rock Max jsou docela slušní a i jiní… Tady si je shromažduji, včetně netových, tak si to můžeš snadno porovnat… Je tam i maličko zahraničních, těch jsem našel celkem asi 500, tedy rockových… Ale tady jich je jen asi 5, co mě nejvíce ovlivnila nebo co mi přijdou tak nějak v ČR nejznámější a nejposlouchanější… http://web.telecom.cz/emerson/

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .